Hatay Havalimanı KPSS şartsız 3 bin 500 personel alacak

Hatay Havalimanı personel alımı ilanı verdi. Toplamda 3 bin 500 kişinin istihdam edileceği açıklanırken; adaylardan KPSS şartı aranmayacağı aktarıldı. Ayrıca en az ilkokul mezunu vatandaşların başvuruda bulunabileceği eklendi.
29 Eylül 2022 11:00 Personel İlanları
Hatay Havalimanı KPSS şartsız 3 bin 500 personel alacak

Hatay Havalimanı 3 bin 500 personel alımı yapıyor! KPSS şartı aranmazken, adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiği vurgulanıyor.

Havalimanlarına yeni personel ihtiyaçların doğmasıyla beraber 3500 kişilik personel alımı kontenjanları açtı. Şoför ve bagaj görevlisi alımı gibi ilanlar bulunuyor. Yeni iş alım başvuru ekranlarını aktif ederek adaylara başvuru ekranlarını sundu. Hatay Büyükşehir Havalimanı tarafından istenecek branşa alımlar gerçekleşecektir. Branş nitelikleri sağlayan adaylar ön müracaatta bulunabilecektir.

Kurum tarafından belirlenen fraklı pozisyonlarda çalışmak isteyenlere seçenek sunarak istendikleri branşı seçerek seçtikleri branş nitelikleri sağladıkları takdirde alımlar gerçekleşecektir. Adaylara duyurulur.

hatay-2.jpg

Havalimanlarına Yapılacak Branş Türleri

Mühendis Uçak/Makine/Elektrik/Enerji/Bilgisayar

Teknisyen Uçak/Makine/Elektrik/Enerji/Bilgisayar

Havaalanında Uçak İşleyicisi/Bagaj İşleyişi

Havaalanında Otobüs Sürme deneyimi olan Şoför.

Rampa-Bagaj Görevlisi, Kış hizmetleri, Check-in görevlisi servis, Bagaj Soruşturma Görevlisi, VIP Asistanı, Vip hizmetleri Dahili servis alanlarında personel alımı.

10 farklı Pozisyonlar personel alımı şartları

Bagaj ve Uçak İşleyicisi: Konuşma dili, Almanca dil bilgisi, B sınıfı ehliyet, Çalışkanlık ve Doğruluk, Sorumluluk duygusu, Dönen vardiyalı çalışma için uygunluk.

Otobüs Şoförü: D/DE sınıfında ehliyet grubunda olunması. Sürücü kimlik kartları olup kullanım süreleri bitmemiş ve deneyim tecrübe sahibi olunması. BKRFQG’ YE GÖRE TEMEL YETERLİLİK 95, ileri düzeyde Almanca ve temel İngilizce diline hâkim olunması. Fiziksel esneklik gösteren sağlıklı zihindenliği çalışma prensipleri iyi olması gerekmektedir.

hatay3.jpg

Rampa Bagaj Görevlisi: Ortaokul mezunu, İleri düzeyde Almanca-İngilizce dil bilgisine sahip olunması. Analitik düşünce prensibine göre hareket etmesi.

Kış Hizmetinde Çalışan: Konuşma ve yazma konusunda ileri olan. Almanca dil bilgisine hâkimi her şeye karşı olumlu bakmak ve arka plan kontrolü sağlayabilmek, minimum B sınıfı ehliyetine sahip olunması. En az %70 başarı oranına sahip bir havacılık güvenliği eğitim kurslarına katılan.

Başvuru Şekli

Başvurular Hatay Büyükşehir Havaalanı https://hatay.bel.tr/sayfa/basvuru adresinden müracaatlar gerçekleşecektir.

Başvuru ekranı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum