Hakimler ve Savcılar Kurulu dolgun maaş imkanıyla çok sayıda memur alacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulu yüksek maaş imkanı ile çok sayıda personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Veri hazırlama ve kontrol işletmeni pozisyonlarında alımların yapılacağı belirtildi. Başvuru şartları açıklandı.
18 Ekim 2022 18:00 Personel İlanları
Hakimler ve Savcılar Kurulu dolgun maaş imkanıyla çok sayıda memur alacak!

Hakimler ve Savcılar Kurulu personel alımı yapıyor. Çok sayıda kişinin istihdam edileceği ilanın başvuru şartları paylaşılırken, başvuru tarihleri hakkında da bilgi verildi. İşte detaylar...

Kamu kurumları personel alımları kapsamında hakimler ve savcılar kurulu ilan yayınlandı. Yüksek maaş ile çalışacak memur alımı yapacağını duyuran hakimler ve savcılar kurulu hangi şartlar kapsamında alım yapacağını da duyurdu.

Hakimler ve savcılar kurulu yayınladığı ilanda aldık ama personeli alımı yapacağını ilan etti. Alınacak unvanları ise veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak belirledi.

hsk3.jpg

Personel Alımı Başvuru Şartları

Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olma,

36 Yaşından gün almamış olma,

Kamusal haklarından mahrum olmama,

TCK 53. Maddesinde yer alan suçlardan dolayı herhangi bir hüküm giymemiş olma,

Askerlik durumu itibari ile görevini yapmış veya muaf olma,

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2020 yılı KPSS sınavından en az 70 ve üzeri puan alma,

Görevini devamlı yapmasına engel hali bulunmama şartları ile memur alımı yapılacaktır.

hsk2.jpg

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru yapacak kişilerin Hâkimler ve Savcılar Kurulu Genel Sekreterliğine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Adaylar Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA adresine başvurular yapılacaktır.

Memur alımı başvuru yapacak adaylar için başvurular 7 Kasım 2022 tarihinden itibaren alınacak olup en geç başvurular 11 Kasım tarihinde bitecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.