DHMİ 24 Şehirde Personel Alımı için İlana Çıktı

DHMİ 24 şehirde kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya personel alımına çıktı. Başvuru şartları nelerdir? Başvuru yeri şekli ve zamanı nedir?
25 Kasım 2021 12:02 Personel İlanları
DHMİ 24 Şehirde Personel Alımı için İlana Çıktı

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri 61 asistan-stajyer trafik kontrolörü alımı yapacaktır. 11 asistan Hava Trafik Kontrolörü ve 50 stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosunda istihdam edilecektir. Başvuru yapacak olan adayların KPSS P3 puan türünde en az 70 almış olması gerekmektedir

DHMİ Personel Başvuru Şartları Nelerdir?

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Arşive ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) KPSS P3 puan türünde en az 70 almış olmak. (KPSS Puanının Geçerlilik Yılı: 6 Eylül 2020 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavı.)

5) 18 yaşını tamamlamış olmak.

6) Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin bulunmaması.

7) Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak.

8) Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak.

9) Son başvuru tarihi itibarıyla, son 5 yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az 'C' düzeyinde puan aldığını belgelemek.

10) Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak.

11) Hava Trafik Kontrol Kursunun Başlayacağı 27/06/2022 tarihi itibariyle, 27 yaşından gün almamış olmak.

Başvuru Belgeleri Nelerdir?

1) ÖSYM Başkanlığı Tarafından Eşdeğerliliği Kabul Edilen Yabancı Dil Sınavı Belgesi.

2) Asistan Hava Trafik Kontrolörü ilanına başvuracaklar için Hava Trafik Kontrolör Lisansı.

Alım Yapılacak İller Nelerdir?

Elazığ, Erzincan, Hakkari, Niğde, Muş, Sinop, Van, Adıyaman, Ağrı, Bingöl, Gaziantep, Hatay, Iğdır, İstanbul, Kastamonu, Mardin, Rize, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Uşak ve Zonguldak.

Sınavlar

Yazılı Sınavlar: Genel yetenek, muhakeme, zekâ, hafıza ve çabuk karar verme, şekil, rakam ve harf kombinasyon ve dizilerinin tespiti gibi özellikleri test etmeye yönelik 50 sorudan oluşmaktadır.

Sözlü Sınavlar; Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı; genel yetenek ve genel kültürü; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden değerlendirilmesi ve her bir konu grubu için ayrı ayrı puan verilmesi suretiyle gerçekleştirilir. Adayların sesli iletişimde yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmak gibi ifade yetersizlikleri de göz önünde bulundurularak sesli iletişim değerlendirmesi yapılacaktır.

Başvuru Yeri, Şekli ve Zamanı Nedir?

Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 01.12.2022-13.12.2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları işletmesi Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu işe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden yapacaklardır. 13.12.2021 günü saat 23.59'a kadar yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvurular sadece online yapılacak olup şahsen, posta vb. başvurular alınmayacaktır. Başvuru belgeleri başvuru sırasında sisteme yüklenecektir. Başvuruları kabul edilen adaylar web sitesinde ilan edilecektir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.