Çevre Bakanlığı 30 ilde personel alımı! Beklenen açıklama geldi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı ilanı ile karşımıza çıktı! Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 30 farklı ilde toplamda 69 personel alımı gerçekleştirilecek. Temizlik görevlisi kadrolarında alımlar sağlanacak. Yapılan başvuruların sonuçları resmen açıklandı.
17 Kasım 2022 17:00 Personel İlanları
Çevre Bakanlığı 30 ilde personel alımı! Beklenen açıklama geldi

İş arayanlara müjdeli haber Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan geldi! Bakanlık 30 ilde 69 personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru sonuçları duyuruldu.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı hakkında duyuru yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Personel alımı ilanına göre Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 69 kişilik kadro ile Temizlik Görevlisi alımı yapılacağını bildirmişti. Başvuruların 5 kasım 2022 tarihi ile sona ermesinden sonrada 16 kasım 2022 tarihinde sonuçlar açıklandı.

temizlik.jpg

69 Personel Alımı Şehir Listesi:

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yayımladığı ilana göre 30 farklı şehirde Temizlik Görevlisi alımı yapılacağını açıklamıştı. Bu doğrultuda alımlar 30 farklı şehirde gerçekleştirilecek. Buna göre alımlar,

Adıyaman 1 , Ağrı 1 , Aksaray 1 , Bakanlık Merkez teşkilatı 20 ,Ankara 5 , Balıkesir 1 , Bayburt 2 , Bingöl 1 , Burdur 1 , Bursa 1 , Çorum 1 , Erzurum 1 , Gaziantep 2 , Giresun 2 , Iğdır 1 , İstanbul 6 , İzmir 4 , Kahramanmaraş 1 , Kars 2 , Konya 1 , Kütahya 1 , Malatya 1 , Mersin 1 , Muğla 2 , Muş 1 , Niğde 1 , Osmaniye 1 , Sakarya 1 , Samsun 3 , Şanlıurfa 1 , Zonguldak 1

Başvuru Değerlendirmesi

Destek Personeli (Temizlik Personeli) olarak istihdam edilmek üzere Kariyer Kapısı Platformu aracılığıyla 26.10.2022 – 05.11.2022 tarihleri arasında başvuruda bulunan adayların yerleştirme işlemlerini KPSS Puanına göre yaptı. Buna göre en yüksek puandan en düşük puana kadar yapılmış olan sıralama ile sonuçlar açıklanmıştır.

temizlik-2.jpg

Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

KPSS puan yerleştirmesi ile en yüksek puana sahip olan adayların ataması yapıldı. Bu yönde aşağıdaki bağlantıdan yerleştirme sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Sonuçlar Bakanlığın kariyer adresi üzerinden sorgulanacaktır.

Sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Belge teslimi Yapılacak!

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığınca yürütülen Kariyer Kapısı Platformu aracılığıyla gerçekleştirilen yerleştirme sonuçlarına göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilen adayların atamalarının yapılabilmesi için; ekte belirtilen belgeler ile birlikte sözleşme imzalamak üzere 23/11/2022 - 02/12/2022 tarihleri arasında Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

03/05/2002 tarihli ve 24744 sayılı resmi gazetede yayımlanan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin" 25 inci maddesinde yer alan; " ...atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılamaz." hükmü gereğince, teslim tarihinin son günü olan 02/12/2022 Cuma günü mesai bitimine kadar belgeleri teslim etmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Ek:

1 - Dilekçe (1 Sayfa)

2 - Atama Başvuru Formu

3 - Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Devlet Memuru veya Sözleşmeli Personel olarak görev yapmış ve halen görev yapmakta olanlar için hizmet belgesi

Duyuru metni için tıklayınız.

Dilekçe örneği için tıklayınız.

Atama başvuru formu için tıklayınız.

Belge teslim Adresi: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Mustafa Kemal Mahallesi 2082. Cadde No: 52 Çankaya / ANKARA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.