Çevre Bakanlığı 30 ilde çok sayıda temizlik personeli alımı yapıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı ilanı verdi. 30 ilde geçerli olan iş fırsatında, en az lise mezunu olan adaylar KPSS puanıyla birlikte başvuruda bulunabilecek. Temizlik personeli pozisyonunda alımlar yapılacak.
26 Ekim 2022 17:00 Personel İlanları
Çevre Bakanlığı 30 ilde çok sayıda temizlik personeli alımı yapıyor

30 ilde 69 temizlik personeli alınacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ilanın tüm merak edilen detaylarını açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 4/B kapsamında sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilana göre alımlar 30 ilde gerçekleşecek. En az lise mezunu ve 2020-KPSS Ortaöğretim sınavına girmiş adaylar başvuru yapabilecekler.

Temizlik Personeli Alımı Başvuru Şartları

Bakanlık tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların en az lise ve dengi bir okuldan mezun olmaları gerekmektedir. İşe alınan adaylara arşiv ve güvenlik soruşturması yapılacaktır. İşe başlamak için arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak gerekir. Başvuru yapacak olan adayların temizlik personeli statüsünde çalışmak için, sağlık sorunu olmaması gerekir. 2020-KPSS Ortaöğretim sınavına girmiş olmaları gerekmektedir. Yerleştirmeler de 2020 KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

cevre-2.jpg

Alım Yapılacak İller ve Kontenjanları

1 Adıyaman,

1 Ağrı,

1 Aksaray,

20 Bakanlık Merkezi Teşkilatı,

5 Ankara,

1 Balıkesir,

2 Bayburt,

1 Bingöl,

1 Burdur,

1 Bursa,

1 Çorum,

1 Erzurum,

2 Gaziantep,

2 Giresun,

1 Iğdır,

6 İstanbul,

4 İzmir,

1 Kahramanmaraş,

2 Kars,

1 Konya,

1 Kütahya,

1 Malatya,

1 Mersin,

2 Muğla,

1 Muş,

1 Niğde,

1 Osmaniye,

1 Sakarya,

3 Samsun,

1 Şanlıurfa,

1 Zonguldak.

cevre-3.jpg

Kamu Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Bakanlık tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 26 Ekim 2022- 05 Kasım 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapacaklardır. Başvurular sadece online yapılacak olup, şahsen posta vb. Yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. İlan Numarası: ILN00000373

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.