Çevre Bakanlığı 10.000 memur alımı yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum müjdeli haberi sosyal medya üzerinden paylaştı. Bakan Kurum'un açıklamalarına göre 10000 memur alımı gerçekleştirilecek. Alımlara ilişkin ilk detaylar geldi.
21 Kasım 2022 19:00 Personel İlanları
Çevre Bakanlığı 10.000 memur alımı yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı duyurusu yapıldı. Bakan Murat Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 yılında 10.000 mühendis ve mimar alınacak.

Bakan Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı metine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde 10 bin mühendis ve mimar alımı yapılacağını açıkladı. Yayınlanan habere göre detaylar size haber içeriğimizde verilmiştir.

Bakan Kurum tarafından yapılan açıklama: ‘Şantiye şefleri yönetmeliğini yeniledik. İş sayısını iş büyüklüğüne göre düzenledik. Yeni adım yeni istihdam alanı doğuracak, yaklaşık 10 bin mimar-mühendise iş kapısı açılacak. Hayırlı olsun.’ şeklinde açıklama yapılmıştır.
Yapılan açıklamaya göre şantiye şefi yönetmeliği açıklaması: ‘Şantiye Şefliği için deneyim şartı: İlk kez şantiye şefliği yapacaklar için İnşaat alanı 1.500 Metrekareye kadar olan yapılarda görev alabilecek şeklinde düzenlendi.’ açıklama yapıldı.

cevre-2.jpg

Kamu Personel Alımı Eğitim Şartı

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre; mimar ve mühendis alımlarında Teknoloji veya Mühendislik Fakültesi bünyesinde lisans mezunu düzeyin de Mimarlık ve Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. Başvuru yapmak için ilgili bölümden mezun olmaları gerekmektedir.

Memur Alımında KPSS Şartı!

Kamu personel alımlarında lisans düzeyinde başvuru yapacak olan adaylardan KPSS 2021 veya 2022 sınavına girmiş olmaları gerekmektedir. Adayların ilgili yıllarda ki P3 puan türünde en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

cevre.jpg

Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

Kamu personeli alımında başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların (erkek) askerlik görevini yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. Kurum tarafında yapılacak arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmaları gerekmektedir. Görevini yapmasına engel fiziksel ve zihinsel sağlık koşullarının uygun olması gerekmektedir. Mühendis ve mimar adaylarının herhangi bir suç hükümlülüğünün bulunmaması gerekmektedir.

Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuruları Ne zaman Alınacak?

Bakan Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre başvurular 2023 yılı içerisinde alınacak ve Kurum bünyesinde olan personel eksiklikleri 2023 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor. 2023 yılı Ocak ve Şubat ayları içerisinde başvuruların alınması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.