Büyükelçilik duyurdu: Lise mezunlarına yurt dışında çalışma fırsatı!

Türkiye Cumhuriyeti Lüksemburg Büyükelçiliği sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriyor. Yurt dışında çalışmak isteyenler için büyük fırsat doğdu! En az lise mezunu olmak şartıyla başvurular açıldı. İşte başvuru şartları...
07 Eylül 2022 18:00 Personel İlanları
Büyükelçilik duyurdu: Lise mezunlarına yurt dışında çalışma fırsatı!

Yurt dışında çalışmak isteyen vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Lüksemburg Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamaya göre en az lise mezunu adayların başvurabileceği personel alımları açıldı.

Büyükelçilik bünyesinde istihdam edilmek üzere Türk uyruklu en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı duyurusunda bulundu. Yayınlanan personel alımı ilanlarına göre Lüksemburg büyükelçiliği bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 adet sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Sözleşmeli sekreter alımı için başvuru sınav bilgileri belirlendi. Başvuru şartları istenilen belgeler ve başvuru ekranı açıklandı.

luksemburg-buyukelciligi-2.jpg

Büyükelçilik Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Genel Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak. En az lise veya dengi okullardan bu okullarla eşdeğer olduğu milli eğitim bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi yüz kızartıcı suçlardan hükümlü olmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunarak sağlık kurulu raporu ile belgelemek çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek bilgisayar kullanabilmek.

Özgeçmiş Türkiye Cumhuriyeti pasaportu nüfus cüzdanı mezuniyet belgesi askerlik durum belgesi ve son 6 ay içerisinde çekilmiş bir adet vesikalı fotoğraf belgelerine sahip olan adaylar başvuru yapabilecektir.

luksemburg-buyukelciligi-3.jpg

Büyükelçilik Personel Alımı Başvuru Şekli Ve Tarihi:

Büyükelçilik personel alımı başvuru ekranı açılmış olup 26 Eylül 2022 tarihinde sona ermiş olacaktır. Başvurular e-devlet üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Büyükelçilik personel alımı sınavı 11 Ekim 2022 tarihinde Lüksemburg adresinde bulunan kançılarya ve binasında yapılacaktır.

Yurtdışı Personel Alımı Başvuru Ekranı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.