Bursa Uludağ Üniversitesi personel alımı yapıyor! İşte başvuru şartları

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre çok sayıda personel alımı gerçekleştirilecek. Temizlik destek personeli, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi gibi pozisyonlarda toplamda dokuz kişi istihdam edilecek.
09 Eylül 2022 18:00 Personel İlanları
Bursa Uludağ Üniversitesi personel alımı yapıyor! İşte başvuru şartları

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü önemli bir açıklama ile karşımıza çıktı. Rektörlükten gelen duyuruya göre üniversiteye personel alımı başladı! Toplamda dokuz kişinin istihdam edileceği ilanda temizlik destek personeli, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi alınacağı öğrenildi.

Koruma ve güvenlik görevlisi ilanı yalnızca kadın adaylar için açılırken; büro personeli ve temizlik destek personeli alımlarında hem kadın hem de erkekler değerlendirilmeye alınacak. Tüm adaylar KPSS puanıyla başvuruda bulunabilecek. KPSS'den en az 60 puan almaları şartı uygulanacak.

bursa-universite-3.jpg

Bursa Uludağ Üniversitesi personeli alımı başvuru şartları

 1. Başvuracak adaylarda 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 2. 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans Mezunları için 2020 KPSS P3, Önlisans Mezunları için 2020 KPSS P93 ve Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 Puanı esas alınacaktır
 3. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.
 4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya muaf olmak.
 5. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alıyor olmamak.
 6. 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla unvanının gerektirdiği işlerde çalışmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak. Yerleşmeye hak kazanan adaylardan tam teşekküllü hastaneden alınacak sağlık raporu istenecek olup sağlık kurulu raporu doğrultusunda adayın atanacağı kadro unvanının gerektirdiği işlerde çalışamayacak durumda olması halinde ataması iptal edilecektir.
 7. Başvuruda bulunan aday sayısının kadro sayısından fazla olması halinde adaylar lisans, önlisans, ortaöğretim diploması puan üstünlüğü (diploma puanları eşit olduğu takdirde mezuniyet tarihi önce olan, mezuniyet tarihlerinin de aynı olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilecektir) ile alınacaktır.
 8. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’ li olarak çalışıyor olmamak.
 9. Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca Kamu kurumlarında istihdam edilenler, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların, Yeniden Hizmete Alınma başlıklı Ek 1. maddesi “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi (Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç) halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez” hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme uygun olmayanlar atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.
 10. Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3.maddesi uyarınca arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun olumlu gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.
 11. Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.
 12. Başvuru bitim tarihi itibariyle tüm pozisyonlar için 30 (otuz) yaşını doldurmamış olmak.
 13. Tüm kadro unvanları için KPSS sınav puanının asgari 60 (altmış) olması gerekmektedir. 60 puanın altındaki başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

bursa-universite-4.jpg

Bursa Uludağ Üniversitesi personeli alımı başvuru tarihi

Bursa Uludağ Üniversitesi personel alımları bugün itibarıyla başladı. Başvuruların 23 Eylül tarihine kadar devam edeceği öğrenildi. Ne yazık ki başvuruların online olarak yapılması mümkün olmazken; adayların bizzat Bursa Uludağ Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Şube Müdürlüğü'nde işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.