Belediyeye çok sayıda zabıta ve itfaiye memuru alınacak!

Muğla Büyükşehir Belediyesi müjdeli bir haberle geldi! Belediyenin açıkladığı bilgilere göre toplamda 25 zabıta ve itfaiye memuru istihdam edilecek. İşte başvuru şartları...
29 Eylül 2022 10:00 Personel İlanları
Belediyeye çok sayıda zabıta ve itfaiye memuru alınacak!

Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne birçok zabıta ve itfaiye memuru alımı yapılacak. Başvuru şartları ve süreçle ilgili tüm detaylar belli oldu.

Belediye iş ilan yayımladı! İstihdam edilecek kamu personel alımı yapıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görevlendirilmek üzere 25 Zabıta Memuru ve İtfaiye Memuru alacak. İlan yayımlandı ve ilana göre İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru olarak çalışmak için başvuruda bulunacak adayların taşıyor olması gereken şartlar var. Ayrıca alımlar 20 İtfaiye Eri ve 5 Zabıta Memuru şeklinde olacak.

mu2j.jpg

Adaylardan Karşılaması İstenilen Şartlar Neler

Belediye tarafından yayımlanan ilana itfaiye eri ve zabıta memuru kadrolarında çalışmak için müracaat edecek adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

Türk Ceza Kanunu 53. Maddesinde yer alan süreler geçmiş olsa dahi; kasten işlenen bir suç neticesinde hapis cezası almamış olmak gerekiyor.

Başvuruda bulunacak erkek adaylardan askerlik hizmetlerini yapmış olmaları veya ilişiğilerinin olmaması isteniyor.

İlgili meslek kollarında görev yapmaya engel ruhsal veya bedensel engeli bulunmamak.

2020 yılında yapılmış Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P93 veya P94 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak.

İtfaiye Eri kadrolarında çalışmak isteyen adayların; Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmuş olması gerekiyor. Ayrıca en az C sınıfı ehliyet sahibi de olması isteniyor.

muu.jpg

Zabıta Memuru unvanı için adayların; Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet veya Adalet Meslek Yüksek Okulu, Çevre Temizliği ve Denetimi, Güvenlik, Güvenlik Bilimleri, Güvenlik ve Koruma, Özel Güvenlik ve Koruma, Kamu Güvenlik ve Asayişinin Sağlanması, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Maliye, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans bölümlerini birinden mezun olmaları gerekiyor.

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

30 yaşını doldurmamış olmak.

İlana başvuruda bulunacak adayların boy kilo ölçümleri erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekiyor.

İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.

Başvuru Esnasında Teslim Edilecek Belgeler

Belediye resmi web adresinden temin edilmiş doğru bilgi ve eksiksiz şekilde doldurulmuş Başvuru Formu.

T.C. Nüfus cüzdanı aslı ya da fotokopisi.

Diploma ya da Mezuniyet belgesinin aslı veya fotokopisi.

Yabancı Okul Mezunu olan adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter tarafınca onaylanmış sureti.

ÖSYM sitesinden alınmış KPSS Sonuç belgesi.

Askerlik durum belgesi.

Çalışmaya engel durumu olmadığını gösteren sağlık raporu.

1 tanesi başvuru formuna yapıştırılmış son 6 ay içerisinde çekilen 2 fotoğraf.

Belediye İlanı Başvuru Süreci ve Tarihleri

Muğla Büyükşehir Belediye tarafından yayımlanmış ilana başvuruda bulunacak adaylar 25 Ekim ile 27 Ekim 2022 tarihleri arasında mesai bitimine kadar başvurularını yapabilecekler. Adaylar ilanda belirtilmiş belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde yapılacak boy ve kilo ölçümü için İtfaiye Dairesi Başkanlığı binasında bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğüne ait başvuru masasına şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.