Bartın Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli personel alımına başladı!

Bartın Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için ilan verdi. Üniversitenin rektörlüğünden gelen açıklamaya göre şoför ve teknisyen pozisyonlarında istihdam sağlanacak. İşte başvuru şartları ve süreçle ilgili tüm detaylar...
10 Eylül 2022 09:00 Personel İlanları
Bartın Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli personel alımına başladı!

Bartın Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan resmi açıklamaya göre sözleşmeli personel alımı bugün itibarıyla başladı. 2020 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak adayların değerlendirileceği öğrenildi. Alımlarda en az lise mezunu olmak kaydıyla şoför ve teknisyen istihdam edileceği öğrenildi.

Bartın Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru şartları

Bartın Üniversitesi'nin yaptığı açıklamaya göre adaylar birkaç genel şarta tabi tutulacak. Şartlar şu şekilde sıralanıyor:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Yönetmeliği uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
 3. 2020 KPSS P94 puanına sahip olmak.

Bartın Üniversitesi başvuru şartları için yukarıdaki maddeleri gerekli tutuyor. Öte yandan her adayın başvuru sırasında eklemesi gereken birtakım evraklar mevcut. Onlar ise şu şekilde açıklandı:

 • Eksiksiz doldurulmuş Başvuru Formu,
 • Özgeçmiş,
 • 2020 KPSS Sonuç Belgesi,
 • 1 (bir) adet Fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılacaktır)
 • Adli Sicil Belgesi, (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)
 • Tecrübe istenilen pozisyonlar SGK hizmet dökümüyle birlikte resmi veya özel kuruluşlardan başvuru tarihleri içerisinde alınmış iş deneyim belgesi (Islak imzalı olarak başvuru formuna eklenecektir. SGK Hizmet dökümünde e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilecektir.)
 • Sertifika/Belge istenilen pozisyonlar için ilgili belgenin aslı veya onaylı sureti,
 • Askerlik Durum Belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir.)

Bartın Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Üniversiteye sözleşmeli personel alımı ilanı bugün itibarıyla başlamış bulunuyor. Açıklanan bilgilere göre adaylar 23 Eylül mesai bitimine dek başvurularını gönderme şansına sahip olacak. 29 Eylül'de ön değerlendirme sonuç ilanı yayınlanırken; nihai değerlendirmenin sonuçlarıysa 7 Ekim'de paylaşılacak. Sonuçları https://w3.bartin.edu.tr/ adresinden görüntülemek mümkün olacak.

Bartın Üniversitesi sözleşmeli personel alımı için gelen başvuruları Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmek ya da posta yoluyla iletmek suretiyle talep ediyor. Bu süreçte ne yazık ki online başvurular geçerli olmayacak. Postayla başvuruda bulunacak kişilerin ise aşağıdaki adrese evraklarını iletmesi gerekecek:

“BARTIN ÜNİVERSİTESİ AĞDACI YERLEŞKESİ REKTÖRLÜK BİNASI PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞI MERKEZ/BARTIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.