Bakanlık Kamuya 35 Yaş Sınırla 15 Memur Alımı Sınavı Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 15 memur alımı için ilana çıktı. Son başvuru tarihi nedir? Başvuru şartları nelerdir? Haberimizin detayında...
21 Aralık 2021 11:10 Personel İlanları
Bakanlık Kamuya 35 Yaş Sınırla 15 Memur Alımı Sınavı Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine 15 uzman yardımcısı alımı yapacak. İşe alınacak olan adaylar hükümler gereğince sözlü sınava tabii tutulacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Başvuru Şartları

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) 35 yaşını geçmemiş olmak.

5) Hukuk Fakültesi, Mimarlık Bölümü ve Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinden mezun olmak.

6) Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak.

7) 2020 2021 yılında yapılmış olan KPSS sınavından en az 70 almış olmak.

8) Hukuk Fakültesi mezunu 4, Mimarlık Bölümü 1 ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 8, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölümleri mezunları için ise 2 kişi kadro açılmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Başvuru Yeri, Şekli ve Zamanı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvurularını 17.01.2022- 24.01.2022 tarihleri arasında yapacaklardır. Adaylar başvurularını e-Devlet - Kültür ve Turizm Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" veya "Kariyer Kapısı adresinden başvurularını gerçekleştirecektir. Başvuru yapmak için tıklayınız. e-Devlet dışında yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bünyesinde İşe Alınacak Personellerin Maaşları Ne Kadardır?

Hukuk Fakültesi'nden mezun olup Uzman Yardımcısı olan adaylar ortalama 6.330 TL maaş alırken, en fazla 15.000 TL maaş almaktadır. Mimar Bölümü mezunu olup Uzman Yardımcısı olan adaylar ortalama 5.240 TL maaş alırken en fazla 11.000 TL maaş almaktadır. Şehir ve Bölge Planlama mezunu olup Uzman Yardımcısı olan adaylar ortalama 5.500 TL maaş alırken en fazla 8.110 TL maaş almaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.