Bakanlık duyurdu: 25 şehirde kamu personeli alımı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çok sayıda şehirde kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. Söz konusu alımlarda birçok işaret dili tercümanı istihdam edilecek. Aynı zamanda alımlar, toplamda 25 farklı şehirde yapılacak.
22 Eylül 2022 11:00 Personel İlanları
Bakanlık duyurdu: 25 şehirde kamu personeli alımı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yirmi beş farklı şehirde kamu personeli alımı yapıyor. Peki ya alımlar hangi şehirlerde gerçekleşecek? Başvuru şartları neler olacak? İşte detaylar...

Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı 25 kamu personeli alımı için başvuru kılavuzu yayımladı. Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı Yayınladığı ilana göre Adıyaman Ağrı Bitlis Bolu Düzce Edirne Elazığ Giresun İstanbul Kahramanmaraş Kastamonu Malatya Mardin Muş Ordu Osmaniye Rize Samsun Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Van Yozgat Zonguldak illerine birer adet işaret dili tercüman alımı yapıyor.

ai2.jpg

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik yaşlılık aylığı almıyor olmak, son başvuru tarihi itibariyle en az orta öğretim mezunu olmak. 65 yaşını bitirmemiş olmak, son müracaat tarihi itibariyle Türk işaret dili sisteminin oluşturulması ve uygulanmasına yönelik usul ve esasların belirlenmesine ilişkin yönetmelik kapsamında alınmış işaret dili tercümanlığı yapacak seviyede işaret dili bildiğini gösterir belge ve sertifikalara sahip olmak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 25 personel alımı sözleşmeli personel pozisyonuna göre hizmet esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmenin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı fesh edilmesi Fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden görevde bulunamaz.

ai23.jpg

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şekli Ve Tarihi:

Başvurular 3 Ekim 2022 tarihinde başlamış olup son başvuru tarihleri 21 Ekim 2022 tarihi olduğu belirtilmiştir. başvurular e-devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kariyer kapısı kalma işe alım ve kariyer kapısına giriş yapılacaktır. gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu Bedel yasal faizi ile birlikte Tazmin edilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.