Bakan Nebati açıkladı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'na 100 bin personel alımı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati müjdeli bir haber ile karşımıza çıktı. Bakan Nebati'nin yapmış olduğu açıklamaya göre bakanlık bünyesinde toplam 100 bin kişi istihdam edilecek. Yapılacak olan alımlar, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için gerçekleşecek.
14 Eylül 2022 18:00 Personel İlanları
Bakan Nebati açıkladı! Hazine ve Maliye Bakanlığı'na 100 bin personel alımı

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı gerçekleştiriyor. Toplam 100 bin kişinin işe alınacağı bilgisi aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 13 Eylül 2022 Salı günü açıklanacak olan yeni 250 bin konut projesi için kamu personeli alımı yapılacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıkladı! Proje kapsamında istihdam edilecek 100 Bin Kamu Personeli Alınacak. Açıklanacak yeni projeyle ilgili bilgiler de duyurulmaya devam ediyor. İstihdam yaratması açısında çok büyük katkı sağlayacak projeyle ilgili açıklamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün açıklanması bekleniyor.

bakanlik-2.jpg

Proje Kapsamında 250 Bin Konut Yapılması Hedefleniyor

13 Eylül 2022 Salı günü itibariyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından detayları ve şartları açıklanacak projeyle ilgili 1 Milyonu aşkın vatandaş için önemli gelişmeler yaşanacak. Açıklanacak Proje kapsamında 250 Bin konut yapılacağı düşünülüyor. Öncelikli olarak Emekliler, İşçiler, Öğrenciler, Şehit Yakınları, Gazi ve Engelli vatandaşların yararlanması sağlanacak olan proje için başvurular açıklamanın ardından belli olacak.

Projede Hangi Bakanlıklar ile Çalışma Yapılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklamalara göre Sosyal Konut Projesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte başlatılacak. Proje kapsamında 250 Bin yeni konut inşa edilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteği ile birlikte 1 milyondan fazla vatandaşın hizmetine sunulacak.

bakanlik-3.jpg

100 Bin Kişiye İstihdam Sağlanacak

Yapılacak yatırımların neticesinde proje bütçesinin 1 Trilyon 500 Milyar TL’yi aşacak Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük Sosyal Konut projesi olacağı hedefleniyor. Proje ile birlikte 100 Bin kişiye istihdam sağlanmış olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.