Bakan duyurdu: 13 bin TL maaşla KPSS şartsız 2 bin 500 işçi alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan açıklamaya göre KPSS şartı olmaksızın 2 bin 500 sürekli işçi alımı gerçekleşecek. 13 bin TL maaş imkanı ile yapılacak alımların tüm detaylarını bir araya getirdik.
23 Eylül 2022 11:00 Personel İlanları
Bakan duyurdu: 13 bin TL maaşla KPSS şartsız 2 bin 500 işçi alımı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanı Fatih Dönmez önemli bir açıklamayla karşımıza çıktı. Yüksek maaş imkanıyla toplamda 2 bin 500 personelin istihdam edileceği öğrenildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanı Dönmez tarafın açıklanan bilgiye göre KPSS şartız 2500 sürekli işçi alımını yapmayı planlayarak yeni istihdamlar sağlayacağını belirtti. En düşük 1075 TL ile 13000 TL maaş aralığında ücretlendirme yapılacağını altını çizerek belirtti. 2022-2023 yılında işsizlik oranı artmasıyla beraber Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanı harekete geçerek yeni personel istihdamlarını sağlayacağını belirtti. İşçi kişiler için müjdeli haberi yayımlanmış bulunuyor.

donmez2.jpg

2500 Sürekli İşçi Alımı Süreçleri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanı tarafından yeni kararlar ortaya koyarak yeni dönem istihdam proje adımlarına doğru ilerleyerek 2500 işçi alımı yapılacağını duyurdu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakanı yeni personel alımlarını kısa bir süreç içerisinde yapılacağını söyledi. Yapılan açıklama sonrasında kısa zaman süre içeresinde alımlar gerçekleşmeye başlayacaktır. Adayların canlı bir şekilde takipte kalmaları gerekmektedir. Alımlar başladığı tarih itibari ile web sayfamızda mobil uygulamalarımızda, facebook sayfamızda ilanen duyurulacaktır. Adayların sayfalarımızı takip etmeleri gerekmektedir.

Türkiye Taşkömürü Kurumu İşçi Alımı Başvuru Şartları

Türk uyruğu olunması.

Erkek işçi adayların mecburi askerlik hizmetlerini fiilen sonuçlandırıp bitirmiş olması.

İlköğretim terk veya Ortaöğretim, Lise dengi alanlardan mezun.

Adayların herhangi bir adli suça karışmamış arşiv kayıtlarında olmuyor veya adli mahkemelik durumları bulunmuyor olunması gerekmektedir.

İş ortamında disiplin kurallarına dikkat edebilecek ve grup çalışması yapabilmesi.

donmez3.jpg

Daimi İşçi Alımı Ücret Açıklaması

Türkiye Taşkömürü Kurumu bünyesinde olmak üzere herkes başvuruda bulunarak girebileceklerdir. Nitelikli niteliksiz olmak üzere müracaat edilebilecek. Adaylara sunulan ücretler niteliksiz 10075 TL maaşla nitelikli maaşla 13000 TL olarak açıklandı.

2500 daimi işçi alımı ilanı yayınlandığı zaman okuyucularımızla paylaşacağız. İlanlara hızlı bir şekilde ulaşmak için mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.