AKDTYK duyurdu! 12 bin TL maaşla bilişim personeli alınacak

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu sözleşmeli bilişim personeli alımı yapıyor. AKDTYK tarafından yapılan duyuruya göre 12 bin TL maaşla çalışacak üç kişi istihdam edilecek. Peki ya başvuru şartları neler olacak? İşte detaylar...
17 Ekim 2022 17:00 Personel İlanları
AKDTYK duyurdu! 12 bin TL maaşla bilişim personeli alınacak

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, 12 bin TL maaşla bilişim personeli alımı yapacak. Yazılım geliştirme uzmanı ile sistem ve ağ uzmanı pozisyonlarında alımlar sağlanacak.

AKDTYK (Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu) tarafından güncel memur alımı ilanı yayımlandı! Kurum Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan iş ilanına göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 12000 TL maaş ile memur alımı yapacak. İlan başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre gerekli şartları taşıyan 3 Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacak. Alımlar 2 Yazılım Geliştirme Uzmanı ve 1 Sistem ve Ağ Uzmanı alımı şeklinde olacak.

a-2.jpg

Güncel Memur Alımı Genel Başvuru Şartları

İlana müracaat edecek olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşıyor olmaları gerekiyor.

4 yıllık Lisans eğitimi veren üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden ya da denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurt dışında bulunan yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Yukarıda belirtilmiş bölümlerin yanı sıra mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurt dışında bulunan yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

2020 veya 2021 yılında yapılmış KPSS’den KPSS-P3 puan türünde en az 70 ve üzeri puan almış olmak.

Adayların bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları şartıyla güncel olan programlama dillerinden asgari iki tane bilmeleri ve belgelendirebilmeleri gerekiyor.

a-3.jpg

Bilişim Personeli Alımı Özel Şartları

Yazılım Geliştirme Uzmanı (2 Kişi)

Başvuruda bulunacak adayların; React, Redux ve NodeJs ortamından en az 1 yıl kod geliştirmiş olmaları gerekiyor.

Nesne tabanlı analiz ve tasarım hakkında uzman olmak.

Yazılım tasarım örüntülerini aktif olarak kullanabiliyor olmak gerekiyor.

İlişkisel Veritabanı Yönetim Sistemlerinden (MySQL, Oracle, PostgreSQL vb.) asgari bir tanesini iyi seviyede biliyor olmak.

İleri düzey SQL bilgisine sahip olmak.

Web Servisleri teknolojilerini iyi derecede bilmek gerekiyor.

Versiyonlama araçlarından (CVS, SVN, Git vb.) en az birinde deneyim sahibi olmak.

Yazılım güvenliği ve güvenli yazılım yaşam döngüsü hakkında bilgili ve tecrübeli olmak.

Takım çalışmasına uyum sağlayabiliyor olmak.

Tercihen;

Java teknolojileri (Spring, Hibernate vs.) konusunda bilgili olmak.

PHP ve PHP Framework (Laravel) bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Frontend yazılım geliştirme konusunda bilgili olmak.

Temel düzeyde Unix komutlarına hakim olmak.

Sistem ve Ağ Uzmanı (1 Kişi)

Vmware sanallaştırma platformları konusunda deneyimli olan adaylar aranıyor.

Microsoft Windows Sunucularında (2008 R2, 2012 R2, 2016, 2019) kurulum, bakım, izleme, yapılandırma, güncelleme konularında deneyim sahibi olmak gerekiyor.

Active Directory, DNS, DHCP, File Server ve Failover Cluster konularında kurulum, konfigürasyon ve sorun çözümleme tecrübelerine sahip olmak.

Linux fiziksel ve sanal sunucu ortamlarında kurulum, güncelleme, sorun çözme, performans artırımı, güvenlik, loginceleme kanularına hakim ve deneyim sahibi olmak gerekiyor.

Antivirüs, Antispam, Mail Security ve Sandbox analizi konularında bilgi ve deneyim sahibi olmak.

Veri Depolama Sistemleri (EMC, IBM , Netapp, Dell) ürünlerinden en az birinde, veri yedekleme sistemleri ve SAN switch konusunda mesleki deneyim sahip olmak.

Replication, Backup and Recovery konularında tecrübe sahibi olmak.

Sunucu donanımları ve konfigürasyonları (Disk, Ethernet, HBA, RAID vb.) hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmak.

Ağ mimarileri, Data Center Mimarileri, ağ yönetimi, kenar anahtar ve omurga anahtar yapılandırması, kablolu ve kablosuz ağlar ile geniş alan ağ protokolleri konularında bilgi ve tecrübe sahip olmak gerekiyor.

Sızma ve stres testleri, şifreleme, güvenlik duvarı, saldırı önleme sistemleri, zafiyet tarama sistemleri ve benzeri güvenlik süreçleri ve teknolojileri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak.

Tercihen;

MCSA: Windows Server 2012, MCSA: Windows Server 2016, MCSE: Core Infrastructure sertifikalarından en az birine sahip olmak.

Geçerli Linux LPIC-1 veya LPIC-2 sertifikasına sahip olmak.

Geçerli Cisco Certified Network Professional (CCNP) sertifikasına sahip olmak.

VMware Certified Associate, VMware Certified Professional, VMware Certified Advanced Professional sertifikalarından birine sahip olmak.

Başvuru Esnasında Teslim Edilecek Belgeler

Kurum web adresinden temin edilmiş fotoğraflı başvuru formu.

Diploma veya Mezuniyet Belgesinin fotokopisi.

T.C. Kimlik Kartı veya Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

Son 6 aylık süre içerisinde alınmış Adli Sicil Kaydı belgesi.

Askerlik Durum belgesi.

2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS’ye ait KPSS sonuç belgesi.

İngilizce dilinde YDS’de alınan puanı veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından belirlenen “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” ne göre kabul edilen YDS dengi puanı gösteren sonuç belgesi.

SGK Hizmet Dökümü belgesi.

Güncel programlama dillerinden en az 2 tane bilindiğini gösteren belge.

Kamu Personeli Alım İlan Başvuru Süreci ve Tarihleri

AKDTYK tarafından yayımlanmış ilana müracaatlar 17-25 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvurular sadece kurum internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek. Farklı şekillerde olan başvurular dikkate alınmayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.