Adalet Bakanlığı'ndan Memurluk Fırsatı! 500 Kadrolu Memur Alımı Başladı!

Adalet Bakanlığı, boş pozisyonlarda çalışmak üzere 500 adet memur alacak. Eğitim ve yaş gibi kriterler büyük öneme sahip. Dolayısıyla mezuniyetinize göre farklı kontenjanlar üzerinden başvuru yapabileceksiniz. Başvuru tarihi ve başvurunun nasıl yapılacağı da paylaşıldı.
13 Kasım 2022 13:12 Personel İlanları
Adalet Bakanlığı'ndan Memurluk Fırsatı! 500 Kadrolu Memur Alımı Başladı!

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı verdi. 500 kişi istihdam edilecek. Başvuru şartları resmen açıklandı. Başvurular online olarak vatandaşlara açıldı. Adalet Bakanlığı'nın ilanında yer alan eğitim şartı ve mezuniyet kotası dikkat çekti. Alımların hangi tarihte başlayacağı açıklandı. Güncel olarak internet üzerinden başvuru sağlanabilmesi ise dikkat çekti.

Kamu memur alımı genel şartlar

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılmış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak ve TCK’daki ilgili suçlardan mahkum olmamak gerekmektedir. İşte hangi bölüme mezunlarının başvuru yapabileceğine dair tüm detaylar.

Adalet Bakanlığı personel alımı mezuniyetler

500 kamu personel alımı için adayların Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi önlisans programı mezunu olması gerekmektedir. Bu kapsamda lisans veya önlisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar başvuru yapabilecek.

Kadrolu personel alımı başvuru tarihleri

Adalet Bakanlığı 500 kamu personel alımı için başvuru iş ve işlemleri online olarak 10 Kasım ile 16 Kasım tarihleri arasında olacak. Başvurular Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet sitesinden online olarak yapılabilecek. Başvuru geç günü ise 24 Kasım olarak açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum