Adalet Bakanlığı'ndan 80 sözleşmeli personel alımı duyurusu!

Adalet Bakanlığı bünyesinde yer alan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı için ilan verdi. Toplamda 80 kişinin istihdam edileceği ilanda öğretmen, psikolog, gıda mühendisi, veteriner gibi farklı pozisyonlarda alımlar gerçekleşecek.
21 Eylül 2022 18:00 Personel İlanları
Adalet Bakanlığı'ndan 80 sözleşmeli personel alımı duyurusu!

Adalet Bakanlığı toplamda 80 kişiyi istihdam edeceği sözleşmeli personel alımı ilanını yayımladı! Başvuru şartları belli oldu. Aynı zamanda başvuru tarihleri ve diğer merak edilen konulara da açıklık getirildi.

CTE (Ceza ve Tevfikleri Genel Müdürlüğü) yayımladı! 2022 yılı içerisinde kadrolarına görevlendirilmek üzere 80 sözleşmeli devlet personeli alımı yapacak. İlanla ilgili başvuru ekranı kullanıma açıldı. CTE tarafından belirlenen ve gerekli şartları taşıyan adaylar arasından farklı unvanlar için 80 alım gerçekleştirilecek. Yapılacak olan alımlar Adalet Bakanlığı Memur Sınav. Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda sözlü sınav ile gerçekleştirilecek.

CTE’nin Yapacağı Alımda Hangi Unvanlar Var ve Kontenjanları Kaç?

Ceza ve Tevfikleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana göre; 16 Öğretmen, 37 Psikolog, 19 Sosyal Çalışmacı, 4 Fizyoterapist, 1 Mühendis (Gıda), 1 Mühendis (İnşaat) ve 2 Veteriner olacak şekilde 7 unvandan toplam 80 sözleşmeli devlet personeli alınacak.

ce2.jpg

Başvuru İçin Adaylarda Aranan Genel Şartlar

Yayımlanan ilana başvuruda bulunacak adaylarda aranan şartların başında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Kamu haklarından yoksun bulunmamak yer alıyor.

CTE kadrolarında çalışacak erkek adayların askerlik ile ilişiğinin bulunmaması gerekiyor.

Adaylara yapılacak olan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçlarının olumlu olması.

2020 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P3 puan türünden en az 70 ve üzerinde sonuç almış olmak.

Devlet Personeli Alımı Özel Şartları

Öğretmen: MEB tarafından. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin ilân tarihindeki çizelgede sayılan yüksek öğretim programından mezun olanlardan eğitim fakültesi mezunları dışındaki bölümler için sınıf öğretmenliği sertifikası veya pedagojik formasyon belgesi bulunmak veya alanı ile ilgili ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını bitirmiş olmak gerekiyor.

Psikolog: Psikolog unvanına müracaat edecek olan adayların. Psikoloji lisans programından mezun olmaları gerekiyor.

Sosyal Çalışmacı: Üniversitelerin lisans bölümlerinden Sosyal Hizmetler mezun olmak.

Fizyoterapist: Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans bölümünden mezun olmuş adaylar aranıyor.

Mühendis (Gıda): 4 Yıllık Lisans eğitimi veren üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olmak.

Mühendis (İnşaat): Üniversitelerin mühendislik fakültesi bölümlerinden İnşaat Mühendisliği mezunu olmak gerekiyor.

Veteriner: Veteriner kadrolarında çalışmak için Veterinerlik bölümü mezunu olmak gerekiyor.

ce3.jpg

CTE İlanı Başvuru Süreci ve Takvimi

Ceza ve Tevfikleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmış ilana başvuruda bulunacak adayların müracaatlarını 30 Eylül ile 14 Ekim 2022 tarihleri arasında yapmaları gerekiyor. Başvurular e-Devlet sistemi üzerinden Adalet Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım sayfasını kullanarak veya Kariyer Kapısı resmi internet adresi üzerinden yapılabilecek. Farklı yöntemler kullanılarak yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru ekranı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.