Adalet Bakanlığı 2022 Yılı 550 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 2022 yılından 550 kamu personeli alımı için ilan verdi. Adalet Bakanlığı personel alımı için başvuru şartları nedir? Adalet Bakanlığı personel alımları ne zaman?
28 Aralık 2021 15:07 Personel İlanları
Adalet Bakanlığı 2022 Yılı 550 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı 2021 yılının son haftasında 2022 yılında kamu personeli alımı yapacağın duyurdu. Adalet Bakanlığı alımlarında 550 kişinin istihdamı sağlanacak. Alınacak olan personeller icra müdürü ve icra müdür yardımcısı kadrolarında istihdam edilecek. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada kamuya alınacak olan icra müdürü ve icra müdür yardımcısı yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre belirlenecek.

Adalet Bakanlığı 550 İcra ve İcra Müdürü Alımı Başvuru Şartları

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum olmamak.

3- Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4- Görevini yapmasına engel bedensel ve ruhsal hastalığının bulunmaması.

5- Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin bulunmaması.

6- Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak.

7-35 yaşını doldurmamış olmak.

Adalet Bakanlığı 550 İcra ve İcra Müdürü Alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde alınacak olan adaylar yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre belirlenecek. Adalet Bakanlığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini tamamlandıktan sonra 300 TL sınav ücreti yatırdıktan sonra başvuru için gerekli şartları sağlayanlar yazılı ve sözlü mülakata alınacaklar. Sınava girecek adaylar 16-24 Şubat 2022 tarihleri arasında, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 300 TL sınav ücreti yatıracaklardır. Adaylar sınav ücretini sadece ÖSYM'nin internet sitesinden ödeyecek olup, banka ve ATM'lerden yapılan ücret ödemeleri kabul edilmeyecektir.

Geç Başvuru Ücretleri 450 TL

Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için başvuru şansı verilecek. Geç başvuru yapan adaylardan ise 450 TL sınav ücreti alınacak. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, aynı gün saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Adaylar sınav ücretini sadece ÖSYM'nin internet sitesinden ödeyecek olup, banka ve ATM'lerden yapılan ücret ödemeleri kabul edilmeyecektir. Geç başvuru tarihi 2 Mart 2022 tarihinde alınacaktır.

İcra Müdür ve Müdür Yardımcısı Ne Kadar Maaş Alır?

Adalet Bakanlığı bünyesinde İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı sınavlarına katılarak başarılı olan bir İcra Müdür Yardımcısının maaşı ortalama olarak 5700 TL, yine sınavlara katılarak başarılı olan İcra Müdürünün maaşı ise ortalama 6.300 TL'dir.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.