ABD iş ilanı! T.C. Miami Başkonsolosluğu memur alımı yapıyor

Yurt dışında çalışmak isteyenler için yeni bir iş ilanı yayımlandı. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan ilana göre ABD - Miami Başkonsolosluğu memur alımı gerçekleştiriyor. Sekreter pozisyonunda yapılacak olan alımların tüm detayları belli oldu.
23 Ekim 2022 17:00 Personel İlanları
ABD iş ilanı! T.C. Miami Başkonsolosluğu memur alımı yapıyor

T.C. Miami Başkonsolosluğu bünyesinde görev almak üzere sekreter alımları başladı. Yüksek maaşlı iş imkanı Dışişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu. İşte detaylar...

T.C Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından Resmi gazete üzerinden yayınlamış oldukları ilana göre Amerika Birleşik Devletleri Türkiye MİAMİ Başkonsolosluğunda görevlendirmek üzere personel ve memur alımı yapacaktır. Alımı yapılacak olan adayların en az lise mezunu olması ile 41 yaşından gün almamış olması gerekir.

Dışişleri Bakanlığı tarafından alımı yapılacak olan personel ise Türk uyruklu olması şartı ile sözleşmeli sekreter alımı yapacaktır. T.C MİAMİ Başkonsolosluğunda ki personel eksikliğini gidermek için Amerika 1 sekreter alımı yapacaktır.

miami2.jpg

Memur Alımı İçin İstenilen Şartlar Nelerdir?

Öncelikli olarak adayların T.C vatandaşı olması gerekir.

En az lise mezunu olması.

Kamu haklarından yoksun edilmemiş olması.

Alımı yapılacak olan adayların her türlü iklim koşulları altında görevini yapmasına engel olacak bir durumu bulunmaması ve bunu sağlık kurulu onayı raporu ile belgelemiş olması gerekmektedir.

İşe alınan adayların iyi derecede bilgisayar kullana biliyor olması ile çok iyi derecede de İngilizce ve Türkçe biliyor olması gerekir.

Her hangi bir suçlardan dolayı (hırsızlık, gasp, uyuşturucu, ihtilas, rüşvet, dolandırıcılık, sahtecilik, çocuk istismarı, haneye tecavüz gibi vb.) yüz kızartıcı ve bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması.

Özgeçmiş (CV).

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olması ve Bunu belgelemesi gerekir.

miami3.jpg

ABD Personel Alımı Başvuru Şekli

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 7/23 Ekim 2022 tarihleri içerisinde Türkiye Saati ile 10.00 ile 23.59 saatleri arasında e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer kapısı, Kamu işe alım sayfası üzerinden başvurularını tamamlayabileceklerdir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.