12 bin TL maaş imkanı! Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için ilan verdi. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre 12 bin TL maaş imkanıyla toplamda 12 kişinin istihdam edileceği öğrenildi. Başvuru şartları açıklandı.
04 Eylül 2022 17:00 Personel İlanları
12 bin TL maaş imkanı! Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor! Tashihçi, eser uzmanı, yönetmen ve mütercim pozisyonlarında geçerli olan ilanın tüm merak edilen ayrıntıları resmen açıklandı.

Resmî gazete üzerinden kamu iş ilanları kapsamında 12 Bin TL maaş ile çalışacak personel alımları yapılacağı ilan edildi. Diyanet Başkanlığı bünyesinde 12 kamu personeli alımı yapılacaktır. Başvuru şartları belirlendi ve başvurular başladı.

Yayınlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde alımı yapılacak unvanlar 4B sözleşmeli tashihçi, 1 yazma Eser uzmanı, bir yönetmen, 9 mütercim olacak şekilde alım yapılacaktır.

diyanet-3.jpg

Sözleşmeli Personel Alımı Şartları Neler?

Başvuru yapacak adaylar için mütercim alımında adayların Almanca, Arapça, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Portekizce dillerine hangi dile başvuru yapmak istiyor ise seçip o dilde çok iyi derecede dil bilgisine sahip olması gerekiyordu. Sözlü bir sınav yapılacaktır.

Tahsisçi, yazma Eser uzmanı, yönetmen alımı için adayların lisans mezunu olması gerekmektedir. Gerekli olan bölümlerden mezun olması yeterlidir.

diyanet-2.jpg

Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şekli

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu yapmak isteyen adaylar için başvurular henüz alınmaya başlanmamıştır. Başvuruları 12 Eylül 2022 tarihinden itibaren alınmaya başlanacak olup en geç başvuruları 26 Eylül 2022 tarihinde sona erecektir. Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılabilecek.

Adaylar sınav.diyanet.gov.tr adresi üzerinden online olarak elektronik ortamda sınav başvurusu yapıp başvuruları onaylanan adaylar sınav tarihleri içerisinde sınavlara tabi tutulup başarılı olanı kişiler arasından 12 personel alımı yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.