Son Dakika... MEB Yardım Destek Paketi için Tarih Verdi. Ücretsiz Dağıtılacak

MEB yardım destek paketi kapsamında açıklanma yaptı. Detaylar haberimizde...
21 Ekim 2021 14:08 Güncel Haberler
Son Dakika... MEB Yardım Destek Paketi için Tarih Verdi. Ücretsiz Dağıtılacak

Geçtiğimiz günlerde MEB Bakanı Mahmur Özer, Ağrı'da açıklama da bulunmuştu. Bakan Özer: 'Okullarımızda tüm sınıf ve kademelere ücretsiz yardımcı kaynak veriyoruz. Bugün Ağrı’da temel eğitimde 100 bin, ortaöğretimde ise 40 bin basılı kaynağı ve bin tableti öğrencilerimize ücretsiz dağıtacağız.' şeklinde konuştu. Bugün ise beklenen tarih verildi ve Anadolu Ajansına Röportaj verdi. Öğrencilere verilecek olan yardım destek paketinin tüm kademelerde Kasım'dan itibaren dağıtmaya başlanılacağını açıkladı.

Özer, "Temel eğitimden ortaöğretime, özel eğitimden mesleki eğitime kadar yıllardan beri yardımcı kaynak, soru bankası, fasiküller ve etkinlik kitaplarını hazırlayan ekibimiz, her geçen gün kapasitesinin üstüne çıkarak gençlerimizin eğitim kalitesini artırmak için inanılmaz bir kaynak havuzu oluşturuyor." ifadesini kullandı.

"Ders kaynakları ve yardımcı destekleyici materyallerin dağıtımıyla ilgili yönerge hazırladık"

Özer: Bir taraftan ders kitapları ücretsiz olarak dağıtılmaya devam ederken, diğer taraftan Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı destekleyici öğretim materyallerinin ve yardımcı kaynakların dijital ortamda ücretsiz erişimini artırırken, diğer taraftan da basılarak tüm okullara, tüm sınıflara dağıtılmasıyla ilgili karar aldık. Bir yönerge değişikliğine gidiyoruz. Kasım ayından itibaren de bunu uygulamaya geçiriyoruz. Aslında bunu, bu ay içerisinde uygulamaya geçirdik, ama tüm illerde ilk defa Kasım ayından itibaren uygulamaya geçireceğiz. Biliyorsunuz bir hafta önce Ağrı'ya gitmiştim. Ağrı'da 140 bin öğrencimiz var. 140 bin öğrencinin tamamına bu hazırlamış olduğumuz kaynakları, o gün itibarıyla eriştirdik." Haberin detayı için tıklayınız.

Özer, "Temel eğitimden ortaöğretime, özel eğitimden mesleki eğitime kadar yıllardan beri yardımcı kaynak, soru bankası, fasiküller, etkinlik kitaplarını hazırlayan ekip, her geçen gün kapasitesini artırarak ülkemizin gençlerinin eğitim kalitesini artırmayla ilgili inanılmaz bir kaynak havuzu oluşturuyor." ifadesini kullandı.

Öğretmenlerin yardımcı kaynak aldırması tarihe mi karışıyor?

Bakan Özer: "Millî Eğitim Bakanlığı olarak tüm öğrencilerimizi bu süreç içerisinde destekleme mecburiyetimiz var. Dolayısıyla bunu bir taraftan Kovid-19 sürecindeki öğrenme kayıplarını telafi etmek için de fırsat olarak değerlendirdik. Bu, iki boyutlu devam edecek. Bir taraftan Kovid-19 sürecindeki öğrenme kayıplarını telafi etmeyle ilgili destekleyici materyallerimizle hizmet edecek, diğer taraftan her ayın başında bunları hem dijital hem de basılı olarak ücretsiz bir şekilde tüm illere ve okullara dağıtacak, yıllardan beri kronik olan problemin rehabilitasyonuyla ilgili çok önemli bir adım atacağız." ifadesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.