Eğitimde Fırsat Eşitliği! MEB Bakanı Özer duyurdu: Yardım Kaynak Desteği Verilecek

Milli Eğitim Bakanı Özer, sosyal medyada velilerin çağrısına kulak verdi. Bütün okullarda ve kademelerde yardım kaynak desteği verileceğini açıkladı. İşte yardım kaynak desteği almak için yapılması gerekenler...
14 Ekim 2021 11:26 Güncel Haberler
Eğitimde Fırsat Eşitliği! MEB Bakanı Özer duyurdu: Yardım Kaynak Desteği Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet yıllardır eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında ders kitaplarını ücretsiz dağıtıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ders kitaplarının yanında destekleyici yardımcı kaynak etkinlik kitapları, fasiküller öğretmenlerin kullanacağı materyallerle ilgili ciddi çalışmalar başlattı. Bu çalışmanın ilk meyveleri Ağrı'da verildi. ''Temel eğitimde bu materyallerden yüz bin, orta öğretimde ise 40 bin adet bastırarak tüm öğrencilerimize bugün itibariyle ücretsiz dağıtmaya başladık. Aynı zamanda bin adet tablet dağıtacağız." şeklinde konuştu.

Bakan ÖZER, "Bunları vatandaşlarımızın erişimine ücretsiz açacağız. İl millî eğitim müdürlüklerimizde bunları basarak özelikle sosyoekonomik düzeyi düşük kesimlere ücretsiz olarak ulaştıracağız. Dolayısıyla öğrencilerimiz, özellikle velililerimiz, kesinlikle yardımcı kaynak almasınlar. Millî Eğitim Bakanlığının yayınladığı bu kaynakları takip etsinler. Millî eğitim müdürlüklerimiz de takip etsin." diye konuştu. MEB duyurular için tıklayınız.

MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımı Başvuru Ekranı

MEB Bakanı Mahmut ÖZER, ''6 Eylül 2021 tarihinde başlayan yüz yüze eğitimle birlikte COVİD-19 salgını nedeniyle eğitimine ara veren ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine Türk Telekom desteği ile tablet verilecek.'' dedi. 10 bin tablet dağıtımı için herhangi bir başvuru ekranı ve sayfası olmayacak.

Her Ayın başında öğrencilere kaynak destek paketini verileceğini MEB Bakanı ÖZER, Ağrı ziyaretinde açıkladı. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi hedef alınarak öğretmen ve öğrenciler için ücretsiz olarak sağlanacak olan kaynaklar elektronik olarak erişime açılacak.

Öğrencilerde aşılanma durumuna de değinen ÖZER: ''"En büyük avantajlarımızdan biri olarak öğrencilerimizdeki aşılanma oranı da giderek yükseliyor. Özellikle 15-18 yaş arasında. Tabii burada en büyük sorumluluk velilerimize, ailelerimize düşüyor. Yani onların kendilerini korumaları gerekiyor. Aşılanma oranlarını yükseltmeleri gerekiyor ki çocuklarımızı koruyalım ve yüz yüze eğitimden mahrum bırakmayalım. Hakikaten, bu sadece Millî Eğitim Bakanlığının sorumluluğu değil. Türkiye'deki tüm vatandaşlarımızın el birliğiyle yürütmesi gereken bir durum... Şu ana kadar 6 hafta boyunca çok başarılı geldik. İnşallah, bundan sonra da başarılı şekilde süreç devam edecek." diye konuştu.''

MEB Bakanı Mahmut ÖZER: Ağrı ziyareti sırasında, Ağrı'daki programı kapsamında Seyit Ali Onbaşı Anaokulu ve Alpaslan Ortaokulunu da ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Millî Eğitim Bakanlığının sağladığı ücretsiz materyal desteği kapsamında öğrencilere yardımcı kaynak dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.