KPSS'de Birinci Oldum Atanamadım Sözü Tarihe Mi Karışıyor? Bakan Özer Açıkladı... Atamalar da Yeni Dönem!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ''15 bin öğretmen atamasından sonra KPSS'de birinci oldum ama atanamadım sözünü duyamayacaksınız'' ifadelerini kullandı.
03 Kasım 2021 11:36 Güncel Haberler
KPSS'de Birinci Oldum Atanamadım Sözü Tarihe Mi Karışıyor? Bakan Özer Açıkladı... Atamalar da Yeni Dönem!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: ''KPSS'ye girdi, birinci olduğu halde atanamayan öğretmenlerden bahsetti. ''İlk defa 15 bin öğretmen atamasında KPSS'de tüm alanlarda öğretmen istihdamına gittik. Genelde 80 alanda öğretmen alınırken, 110 alanda öğretmen alımına gittik. 15 bin öğretmen alımından sonra, KPSS'de birinci oldum ama atanamadım, diye hiçbir şey duymayacaksınız. Çünkü en az 3 tanesini mutlaka her alanda almış olacağız." ifadelerini kullandı. 15 bin öğretmen ataması detayları için tıklayınız.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 750 engelli öğretmen atamasına değinen Özer, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde 750 engelli öğretmen ataması yapılacağını ifade etti. 750 engelli öğretmen ataması detayları için tıklayınız.

Bakan Özer yeni atanacak olan öğretmenler için açıklama

Bakan Özer: ''Yeni aldığımız öğretmenleri direkt okullara öğretmen olarak başlatmaktan ziyade 3 aylık bir eğitim programından geçirme ile ilgili yeni bir çalışmamız var.'' dedi. Bu çalışmanın eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı döneminde yapılan uygulamayla bağlantılı olduğunu açıklayan Özer, yakında bu konuyu kamuoyu ile paylaşacaklarını duyurdu.

Okullarda Yardım Parası Toplamak Tarih Oldu

Bakan Özer: ''Eğer bir yerden okulda, maske, dezenfektan veya temizlik malzemesi ile ilgili para toplandığı ile ilgili bir şey varsa lütfen bize haber verin. Çünkü her okulun ihtiyacı ile ilgili kaynağı okullara ulaştırdık.'' ifadelerini kullandı.

Okullarda boş geçen dersler

Milletvekillerinin boş geçen derslerle ilgili konuşmalarına karşılık Özer, "Boş geçen bir dersimiz yok. Eğitim sistemimizdeki 850 bin dersliğimizin tamamında normal kadrolu, sözleşmeli veya ücretli öğretmen vardır. Dolayısıyla boş geçen hiçbir dersimiz, sınıfımız yoktur." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.