Heyecanlı Bekleyiş Son mu Buluyor? Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak?

Sözleşmeli öğretmenlik ön başvuruları 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Şimdi başvuru yapan öğretmenler için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı mı? Heyecanlı bekleyiş ne zaman sona erecek?
23 Ekim 2021 09:25 Güncel Haberler
Heyecanlı Bekleyiş Son mu Buluyor? Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Yerleri Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak?

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KPSS2021 ve KPSS2021 sınavına giren öğretmen adayları için 15 bin atama yapılacağını açıklamıştır. Ön başvurular 27 Eylül 2021- 8 Ekim 2021 tarihleri arasında alındı. Fakat heyecanlı bekleyiş hala devam ediyor. Sıradaki aşama mülakat sınavıdır.

Mülakatta adaylar nelerden sorumlu?

Öğretmen adayları, eğitim bilimleri ve genel kültür, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti, bilimsel teknolojik gelişmelere açıklığı, topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelik yönüyle değerlendirilecekler.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Heyecanlı bekleyiş, 25 Ekim tarihinde son buluyor. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri 25 Ekim tarihinde açıklanacak. Sözlü sınavalar ise, 12 Kasım-27 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.

15 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

COVİD19 nedeniyle de karantina olan adayların da hakları saklı kalacak!

Karantina da olan adayların başvuruları 12 Kasım-9 Aralık tarihleri arasında alınacak ve karantina da bulunan adayların sözlü sınavları 13 Aralık-17 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Sözlü sınav sonuçları 27 Aralık'ta ilan edilecek.

Öğretmen adaylarının atama tercihleri 21 Ocak-26 Ocak tarihleri arasında alınacak ve atama sonuçları 31 Ocak 2022 de açıklanacak.

Beden Eğitim Öğretmenleri de Unutulmadı!

Beden Eğitimi Öğretmenlerine ilişkin atama sayıları ileri ki bir tarihte belirlenecek ve genel kontenjan sayısından düşürülecek.

Sözleşmeli 15 Bin Öğretmen Ataması için Kontenjanlar

En çok atama yapılacak alanlar sırasıyla 2.175 kontenjanla sınıf öğretmenliği, 1.755 kontenjanla özel eğitim öğretmenliği ve 1.302 kontenjanla okul öncesi öğretmenlik oldu. Öte yandan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 1030, ilköğretim matematik öğretmenliği için 1001, İngilizce öğretmenliği için 857, rehberlik öğretmenliği için 804, matematik öğretmenliği için 733, fen bilimleri öğretmenliği için 702, Türkçe öğretmenliği için 698, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği için 501, beden eğitimi öğretmenliği için 39'u milli sporcu olmak üzere 390 kişilik kontenjan oluşturuldu. Öğretmenlik için atamaya esas teşkil eden 110 alandan her biri için de kontenjan verildi.

Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.