Bakan Koca Açıkladı! Sağlık Atamaların da Mülakat Kalkıyor Mu?

Dün akşam saatlerinde başlayan Bilim Kurulu Toplantısından sonra Bakan Koca Sağlık Personeli atamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
28 Ekim 2021 09:36 Güncel Haberler
Bakan Koca Açıkladı! Sağlık Atamaların da Mülakat Kalkıyor Mu?

BAKAN FAHRETTİN KOCA'DAN ATAMA MÜJDESİ

Bakan Koca: "Atama bekleyen arkadaşlarımız var mesleğe adım atmak için sabır göstermenin zorluğunu anlıyorum. Beklentilerini ısrarla gündeme getirmelerini azimlerinin işareti kabul ediyorum. Milletimizin devletimizin kendilerine ihtiyacı var. Atamaların mülakat olmadan puana göre yapılmasını sağlayacağız. Fakat unutulmamalı , devlet tüm hazırlıklarını tamamlayarak sonuçlandırır. Arkadaşlarımız atamaların şartların hazır olduğu en erken tarihte yapılacağından emin olsunlar." şeklinde açıklama yaptı.

SAĞLIKTA BOŞ KADROLAR!

Sağlık Bakanlığı en son yaptığı atamalarda açıklanan sayısal bilgilere göre, 179 bin 373 kişi tercih yaptı. 18 bin kişilik kadroya yerleşen kişi sayısı 17 bin 991 oldu. Lisans düzeyindeki 9 kişilik kadro ise boş kaldı.

SAĞLIK PERSONELLERİNİN ÇALIŞMA SAATLERİ...

Kamu Sağlık Çalışanlarının yaz mesaisi çalışma saatleri Mayıs ayının ilk Pazartesi günü, kış mesaisi çalışma saatleri Ekim ayının ilk Pazartesi günü başlar. Sağlık Bakanlığına bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında yaz ayı günlük çalışma saatleri 08:00-16:00 arasındadır. Kış ayı çalışma saatleri ise, 08:00-15:00 arasındadır. Sağlık çalışanlarının öğle arası 15 dakika olarak belirlenmiştir. Hafta sonları, hafta sonu tatili olarak düzenlenir. Fakat Tüzüğün 5’inci maddesinde belirtilen mesai saatleri sonrasında nöbet, icapçı, vardiya ve rotasyon yöntemi ile sağlık hizmetleri 24 saat kesintisiz olarak verilmeye devam edilir.

SAĞLIK PERSONELİ MAAŞLARI...

En düşük sağlık personeli maaşı 2.820 TL en yüksek sağlık personeli maaşı 5.610 TL'dir. Sağlık personelleri ortalama aylık 3.430 TL maaş almaktadır. En düşük sağlık yardımcısı maaşı ise 2.820 TL, en yüksek sağlık yardımcısı maaşı 5.040 TL'dir. Sağlık yardımcılarının ortalama aylık maaşı ise 3.070 TL'dir.

Ayrıntılı için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.