Sağlık Personelleri Atama Bekliyor! Sağlık Personeli Atama Tarihi Belli Oldu Mu?

Sağlık personelleri atama tarihleri ile ilgili Bakan Fahrettin Koca'dan açıklama bekliyor. Bakan Koca'nın atamalar ile ilgili yaptığı açıklamalar haberimizin detayında...
15 Ekim 2021 10:58 Güncel Haberler
Sağlık Personelleri Atama Bekliyor! Sağlık Personeli Atama Tarihi Belli Oldu Mu?

Sağlık personelleri atama bekliyor. Geçtiğimiz günler de sosyal medya mecralarında gündem de kalmaya çalışarak seslerini duyurmaya çalışan sağlık personelleri adeta şuan sessizliğe büründü ve atama tarihlerini bekliyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA TAKVİMLERİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 02.07.2021 tarihinde yaptığı açıklama:

-"Sağlıkçılar atama bekliyor'' sorusuna cevabı; "Sayıları topluyorum uzamaz inşallah"

-"Sayı belli mi?" sorusuna cevabı; "Ben sayıyı artırma gayreti içerisindeyim, önümüzdeki bir kaç ay içerisinde netleşmiş olur, sayıyı artırabiliriz."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 09.07.2021 tarihinde yaptığı açıklama:

-"Atama bekliyoruz lütfen bakanım" sorusuna cevabı; " 2-3 ay içinde, geniş bir çok programı içeren, bir atama yapıyor olacağız. Bunun duyurusunu yapacağız."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 17.07.2021 tarihinde yaptığı açıklama:

-"Bakanım, sağlıkçılar olarak atama bekliyoruz." sorusuna cevabı; "2-3 ay içinde atama yapıyor olacağız"

-"Sayı belli mi?" sorusuna cevabı; "Alım sayısı fazla olacak"

Sağlık Personelleri tarafından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın tüm bu yapılan açıklamalardan sonra net bir atama tarihi ve kontenjanı açıklaması bekleniyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA TABAN VE TAVAN PUANLARI NEDİR?

Sağlık Bakanlığı en son yaptığı atamalarda açıklanan sayısal bilgilere göre, 179 bin 373 kişi tercih yaptı. 18 bin kişilik kadroya yerleşen kişi sayısı 17 bin 991 oldu. Lisans düzeyindeki 9 kişilik kadro ise boş kaldı.

Lisans KPSS-2020 Taban ve Tavan Puanları için Tıklayınız.

Ön lisans KPSS-2020 Taban ve Tavan Puanları için Tıklayınız.

Ortaöğretim KPSS-2020 Taban ve Tavan Puanları için Tıklayınız.

SAĞLIK PERSONELİ MAAŞLARI NE KADAR?

En düşük sağlık personeli maaşı 2.820 TL en yüksek sağlık personeli maaşı 5.610 TL'dir. Sağlık personelleri ortalama aylık 3.430 TL maaş almaktadır. En düşük sağlık yardımcısı maaşı ise 2.820 TL, en yüksek sağlık yardımcısı maaşı 5.040 TL'dir. Sağlık yardımcılarının ortalama aylık maaşı ise 3.070 TL'dir.

SAĞLIK PERSONELLERİNİN ÇALIŞMA SAATLERİ NELERDİR?

Kamu Sağlık Çalışanlarının yaz mesaisi çalışma saatleri Mayıs ayının ilk Pazartesi günü, kış mesaisi çalışma saatleri Ekim ayının ilk Pazartesi günü başlar. Sağlık Bakanlığına bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında yaz ayı günlük çalışma saatleri 08:00-16:00 arasındadır. Kış ayı çalışma saatleri ise, 08:00-15:00 arasındadır. Sağlık çalışanlarının öğle arası 15 dakika olarak belirlenmiştir. Hafta sonları, hafta sonu tatili olarak düzenlenir. Fakat Tüzüğün 5’inci maddesinde belirtilen mesai saatleri sonrasında nöbet, icapçı, vardiya ve rotasyon yöntemi ile sağlık hizmetleri 24 saat kesintisiz olarak verilmeye devam edilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.