Tapu ve Kadastro En Az Lise Mezunu 407 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlana Çıktı

Tapu ve Kadastro kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 407 sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. Başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman yapılacak? Haberimizin detayında...
15 Aralık 2021 14:51 4/B İlanları
Tapu ve Kadastro En Az Lise Mezunu 407 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlana Çıktı

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü merkez ve taşra bölgelerde istihdam etmek üzere 5 büro personeli, 100 güvenlik görevlisi ve 302 sözleşmeli personel alımı yapacak. İşe alınacak olan adaylar KPSS B grubu puan sıralamasına göre seçilecektir. Adaylar başvuru yapabilmek için KPSS 2020 sınavına girmiş olmaları ve en az 70 puan almış gerekmektedir. Farklı bölüm mezunlarının başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Sözleşmeli Tekniker kadrosuna başvuru yapacak olan adaylar; Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu'ndan Tapu Kadastro Bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. Sözleşmeli Büro Personeli kadrosuna başvuru yapacak olan adayların Emlak Yönetimi ve Gayrimenkul Yönetimi bölümlerinden birinden mezun olması gerekmektedir. Güvenlik görevlisi kadrosuna başvuru yapacak olan adayların ise en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Tapu Kadastro Müdürlüğü Başvuru Şartları

1) TC vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) Lisans mezunları için; 2020 ve 2021 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P3), ön lisans mezunları için; 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P93), ortaöğretim mezunları için ise; 2020 Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-P94) 70 ve üzeri puan almış olmak.

5) Görevini sürekli yapmasına engel bir hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

6) Güvenlik görevlisi kadrosu için: Özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak. 18 yaşını doldurmuş, 31 yaşının geçmemiş olmak. vardiyalı çalışma sistemine uygunluk sağlayabilmek. Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm'den kısa boylu olmamak.

Tapu Kadastro Müdürlüğü Başvuruları

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 29.12.2021-07.01.2022 tarihleri arasında e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapacaklardır. Çevrim içi yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sayfasında (www.tkgm.gov.tr) yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Alım Yapılacak şehirler: Ankara, Bursa, Denizi, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van, Yozgat, Antalya, Mersin.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.