Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi KPSS Puanı ile Sözleşmeli Memur Alımı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi KPSS puanı esas alınarak 1 programcı ve 2 sistem programcısı toplam 3 bilişim personel alımı yapacaktır. Önlisans ve lisans mezunu bütün adaylar başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 4 Kasım
06 Ekim 2021 12:15 4/B İlanları
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi KPSS Puanı ile Sözleşmeli Memur Alımı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi KPSS puanı esas alınarak 1 programcı ve 2 sistem programcısı toplam 3 bilişim personel alımı yapacaktır. Önlisans ve lisans mezunu bütün adaylar başvuru yapabilecek. Önlisans düzeyindeki başvurularda 2020 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı esas alınırken, lisans düzeyindeki başvurularda 2020 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı esas alınacak. Başvurular 06.10.2021-04.11.2021 tarihleri arasında alınacak olup 04.11.2021 tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını şahsen yapacak olup, posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda Bulanacak Adaylar için Genel Şartlar

1) En az (bilgisayar programcılığı alanında) Önlisans düzeyinde yükseköğrenimli olmak veya Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

2) Bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak.

3) WEB Uygulama Geliştirme ve WEB tasarım konularında en az 3 (üç) yıl deneyim sahibi olmak ve bunu belgelendirmek.

4) Web servisleri, Web Sunucusu gibi teknolojilere hakim olmak.

5) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde puan almış olmak ya da YDS dışındaki İngilizce dil sınavlarında YDS (D) düzeyine eşdeğer ÖSYM tarafından belirlenen puanları almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM'nin, bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan "Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri" hakkındaki kararı esas alınacaktır.) Ancak, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar, yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanların İngilizce dil düzeyleri (D) düzeyi olarak kabul edilir.

6) Java, VBScript, Shell Script ve PHP gibi dillerinden en az ikisini bilmek ve bunu belgelendirmek.

7) En az 3 (üç) yıl bilişim teknolojilerinde deneyim sahibi olmak ve bunu belgelendirmek.

8) Başvuru yapacak adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.

9) Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Başvuru Yeri ve Şekli

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını şahsen yapacak olup online başvuru açılmayacak ayrıca posta yolu ile yapılan başvurularda kabul edilmeyecektir. Adaylar yalnızca bir kadro pozisyonuna başvuru yapabileceklerdir. Başvuruda getirilen belgelerin eksikliğinden doğabilecek hatalardan başvuru yapan aday sorumlu olup, adaylar hakkında müracaatlar kabul edilemeyecektir.

Başvuruda İstenen Belgeler

1) KPSS (B) grubu Önlisans KPSSP93, Lisans KPSSP3 sınav sonuç belgesi

2) Dil yeterlilik belgesi (İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde)

3) İş Başvuru Formu (Üniversitenin internet sayfasından temin edilecektir. https://personel.sivas.edu.tr/formlar )

4) Diploma Örneği (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

5) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

6) Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için)

7) Tecrübe belgesi (istenen unvana ilişkin tecrübe belgesi ve SGK prim dökümü)

8) Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)

9) İstenilen programlama diline ilişkin belgeler

Başvuru Adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı Yenişehir Mahallesi, Kardeşler Caddesi No:7/1 Merkez/SİVAS

Başvuru yapan adaylar için üniversite kendi bünyesinde yazılı ve sözlü sınav yapacaktır. Yazılı ve sözlü sınav tarihi son başvuru tarihi itibariyle 10 gün içerisinde üniversitenin resmi web sitesinde açıklanacaktır. Üniversitenin resmi web sitesi için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.