OGM 47 Personel Alımı Başvuruları Başladı. OGM Personel Alımı Şartları Neler, Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Orman Genel Müdürlüğü KPSS (B grubu) 70 puan şartıyla ortaöğretim, önlisans ve lisans eğitim seviyelerinde sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Son başvuru tarihi 20 Ekim 2021.
07 Ekim 2021 08:57 4/B İlanları
OGM 47 Personel Alımı Başvuruları Başladı. OGM Personel Alımı Şartları Neler, Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Orman Genel Müdürlüğü KPSS (B grubu) 70 puan şartıyla ortaöğretim, önlisans ve lisans eğitim seviyelerinde sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Başvurular 11 Ekim 2021 tarihinde başlayıp 20 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular 20 Ekim 2021 saat 23.59 da sona erecek ve uzatılmayacak. Başvurular online yapılacak olup posta yoluyla ve şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru yapmadan önce e-Devlet şifrelerini edinmeleri gereklidir.

Başvuru Yapacak Adaylarda Aranan Şartlar Nelerdir?

1) 2020 yılı KPSS (B) grubu olmak üzere KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

2) Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; en az B sınıfı ehliyete sahip olmak.

3) Başvuruda bulunan adayların durumunun; 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında yer alan: "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması gerekmektedir.

4) Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların "Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile" sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5) Adayların başvuru yapabilmeleri için şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Başvuru İşlemleri Nelerdir?

Başvurular 11 Ekim 2021 tarihinde başlayıp 20 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular 20 Ekim 2021 saat 23.59 da sona erecek ve uzatılmayacak. Başvurular online yapılacak olup posta yoluyla ve şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru yapmadan önce e-Devlet şifrelerini edinmeleri gereklidir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını 27/10/2021 tarihine kadar http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-Devlet şifreleri ile öğrenebilecektir. Ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Detaylar için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.