Milli Saraylar İdaresi KPSS 60 Puanla Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Milli Saraylar İdaresi kamuya sözleşmeli personel alımı için Resmi Gazete'de ilan verdi. Başvuru şartları nelerdir? Başvurular ne zaman yapılacak? Haberimizin detayında...
15 Aralık 2021 16:06 4/B İlanları
Milli Saraylar İdaresi KPSS 60 Puanla Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Milli Saraylar İdaresi kamuya 203 sözleşmeli personel alımı için ilan verdi. KPSS puanı en az 60 olan adaylar başvuru yapabilecekler. Adaylar başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre işe alınacakları belirlenecek. İşe alınacak olan adaylar 4\B sözleşmeli personel haklarından faydalanabilecekler.

Başvuru Şartları

1) TC vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) SGK tarafından emeklilik, yaşlılık vb. aylık almıyor olmak.

4) Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin bulunmaması gerekiyor.

5) Görevini devamlı yapmasına engel ruhsal veya bedensel engelinin bulunmaması.

6) 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93), ve ortaöğretim mezunları için KPSS (94) puan türünden 60 ve üzerinden KPSS puanı almış olmak.

7) Sözlü ve uygulamalı sınavlarda Kurum tarafından istenen başarıyı sağlamak.

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 15.12.2021-24.12.2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı sitesinden e- Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapılacaklardır. Başvurular sadece elektronik ortamda alınacak olup, şahsen posta e-posta vb. yöntemlerle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurularını Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden yapmayan adayların başvurularını dikkate alınmayacak. Başvuru yapmak için tıklayınız.

KPSS Şartı

İlana başvuru yapacak olan adaylar ÖSYM tarafından yapılan 2020 ve 2021 yılları Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93), ve ortaöğretim mezunları için KPSS (94) puan türünden en az 60 ve üzerinden KPSS puanı almış olmaları gerekmektedir. Tekniker (El Dekoru), Tekniker (Seramik Model Kalıp), Diğer Teknik Hizmet Personeli (El Dekoru) ve Destek Personeli (Şoför) pozisyonları için KPSS puan şartı aranmaz.

Uygulamalı\Sözlü Sınav

Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar, uygulamalı ve sözlü sınava tabi tutulacaklar. Uygulamalı ve sözlü sınavda başarı gösteren adaylar 4\B sözleşmeli personel kapsamında işe alınacaklardır.

Alım Yapılacak Meslek Grupları: Tekniker, teknisyen, destek personeli, müze görevlisi, büro görevlisi, diğer teknik hizmet personeli, mühendis, koruma ve güvenlik görevlisi, çözümleyici ve restoratör alanlarında alımlar yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.