Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli 154 Mimar ve Mühendis Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 154 mimar ve mühendis alımı yapacak. Son başvuru tarihi 13 Mayıs 2022
26 Nisan 2022 11:00 4/B İlanları
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli 154 Mimar ve Mühendis Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 154 mimar ve mühendis alımı yapacak. Alımlar mimar kontenjanında; Adana, Ankara, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Kütahya, Mardin, Muğla ve Sivas mühendis kontenjanında Adana, Aydın, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Karabük, Mardin, Muğla, Sivas ve Konya ilinde alımlar gerçekleşecektir. Adaylar sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre işe alınacaktır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum olmamak.

3- Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4- Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak

5- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

7- Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin olmaması.

8- Mimar adaylar için: Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.

9- Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu için KPSSP3 puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

10- Adayların, son başvuru tarihi itibarıyla, pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 29/04/2022-13/05/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı - Kariyer Kapısı-İşe Alım İşlemlerinin Yapılması veya Kariyer Kapısı üzerinden başvurularını yapacaklardır. Başvuru yapmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.