Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 923 Sözleşmeli Memur Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 923 personel alımı için ilana çıktı. Son başvuru tarihi 23 Ocak 2021
29 Aralık 2021 13:52 4/B İlanları
Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 923 Sözleşmeli Memur Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 81 şehirden memur alımı ve gençlik çalışanı alımı kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre gençlik çalışanı, spor uzmanı ve psikolog alımı yapılacak. İşe alınacak olan adaylar sözleşmeli personel kadrosunda istihdam edilecek ve sözleşmeli personel haklarından yararlanacaklardır. Kamu kurumuna işe alınacak olan personeller 2020 yılı KPSS B grubu KPSS P3 puan sırası esas alınarak belirlenecekler.

GSB Kamu Memur Alımı Başvuru Şartları

1- TC vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum olmamak.

3- Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4- Erkek adaylar için askerlik ilişiğinin olmaması.

5- Görevini yapmasına engel hastalığının olmaması.

6- 35 yaşını doldurmamış olması.

7- SGK tarafından yaşlılık, emeklilik vb. aylık almıyor olmak.

8- 18 yaşını tamamlamış olmak.

9- 65 yaşını geçmemiş olmak.

GSB Memur Alımı Özel Şartlar

Spor Uzmanı pozisyonları için: Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.

Gençlik Çalışanı pozisyonları için; Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak. Gençlik Çalışanı pozisyonu 5. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak.

Psikolog pozisyonları için; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren psikoloji bölümlerinden mezun olmak.

KPSS Puanı Şartı

2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden Spor Uzmanı ve Psikolog pozisyonları için en az 60 (altmış) puan, Gençlik Çalışanı pozisyonu için en az 50 puan almış olmak.

GSB Memur Alımı Başvuruları

GSB memur alımı ilanında başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, 24 Ocak 2022 (10:00) - 28 Ocak 2022 (17:00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır. Elektronik ortamda yapılmayan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.