Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı 65 Kamu Personeli Alımı için İlana Çıktı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda 65 kamu personeli alımı için ilana çıktı. Son başvuru tarihi 20 Mayıs 2022
29 Nisan 2022 11:00 4/B İlanları
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı 65 Kamu Personeli Alımı için İlana Çıktı

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolarda 65 kamu personeli alımı için ilana çıktı. Adaylar 2022 KPSS B grubu puan sıralamasına göre işe alınacaktır.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Başvuru Şartları Nelerdir?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum olmamak.

3- Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

5- 18 yaşını tamamlamış olmak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması.

7- Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları: kamu personeli alımı iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların herhangi bir önlisans mezunu olması, KPSS sınavından en az 70 puan ve üzeri puana sahip olma, süresi devam eden güvenlik görevlisi kartına sahip olma, 170 cm boyundan kısa olmama şartları ile personel alımı yapılacaktır.

Temizlik Personeli Alımı Şartları: başvuru yapacak adayların en az lise veya dengi okullardan mezun olma, KPSS 70 ve üzeri puana sahip olma, 18 ile 30 yaş aralığında olma ve açık veya kapalı alanda ya da yüksek alanlarda çalışmasına engel hali bulunmama şartları aranıyor.

Şoför Alımı: otobüs kaptanlığı, otobüs şoförlüğü veya ulaştırma ve trafik hizmetleri ön lisans bölümlerinden mezun olma, 18-35 yaş aralığında olma, KPSS en az 70 puan alma şartları ile alım yapılacaktır.

Elektrik teknisyeni Alım Şartı: en lise mezunu olma, KPSS sınavından 70 ve üzeri puana sahip olma ve 18-30 yaş aralığında olma şartları aranmaktadır.

İnşaat Teknisyeni Alımı Şartları: adayların meslek liseleri, Anadolu meslek liseleri, teknik liseler ve anadolu teknik liselerinin meslek liselerinin inşaat teknolojisi alanının yapı yüzey kaplama, yapı yüzey kaplama ve yalıtım bölümlerinden mezun olma, KPSS 70 ve üzeri puan ve 18 30 yaş aralığında olma şartları aranıyor.

Mobilya Teknisyeni alımı şartları: meslek liseleri, anadolu meslek liseleri, teknik liseler ve anadolu teknik liselerinin meslek liselerinin tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanının yapı tesisat sistemleri bölümlerinden herhangi birinden mezun olma şartı aranıyor.

Büro personeli Alımı Şartı: başvuru yapacak adayların ön lisans veya lisan mezunu olma, 18 ile 30 yaş aralığında KPSS 70 puana sahip olması şartları aranmaktadır.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 09.05.2022-20.02.2022 tarihleri arasında Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden alınacaktır. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.