Adalet Bakanlığı'nda İşe Girmek İsteyenlere Müjde: Bakanlık 200 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Verdi!

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 200 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvuru şartları nelerdir? Başvuru belgeleri ve zamanı nedir? Haberimizin detayında...
10 Aralık 2021 14:13 4/B İlanları
Adalet Bakanlığı'nda İşe Girmek İsteyenlere Müjde: Bakanlık 200 Sözleşmeli Personel Alımı İçin İlan Verdi!

Adalet Bakanlığı'nda işe girmek isteyenler için müjde! Adalet Bakanlığı 2021 yılının son alımları için verdi. Bakanlık kendi bünyesinde psikolog, pedagog ve sosyal çalışmacı kadrosunda 200 personel alımı yapacaktır. Başvurular 13-27 Aralık 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar Bakanlık tarafından yapılacak yazılı\sözlü sınav sonucuna göre alınacaktır.

Adalet Bakanlığı Personel Başvuru Şartları

1 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirlenen süre geçmiş olsa da kasten işlenen bir suçtan dolayı bir sene ya da daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, hırsızlık, irtikâp, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, rüşvet, zimmet, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, sahtecilik, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

5) Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlik ilişiğinin olmaması.

6) Kurum tarafından yapılacak olan sözlü\yazılı\uygulamalı sınavda istenilen başarı puanını almış olmak.

7) Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak,

9) SGK tarafından yaşlılık, emeklilik vb. aylık almıyor olmak.

10) 2020 yılı lisans Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

11) Psikolog kadrosuna atanabilmek için; Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.Pedagog kadrosuna atanabilmek için; Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. Sosyal Çalışmacı kadrosuna atanabilmek için; Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

Adalet Bakanlığına Personel Alımı Başvurusu Yaparken Sisteme Yüklenmesi Gereken Belgeler

1) Fotoğraflı özgeçmiş,

2) Güvenlik Soruşturması Formu (form için tıklayınız.)

3) Denklik gösterir belge, (Belirtilen bölümler dışındaki bölümlerden veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirmeye alınabilmesi için e-Devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı yüklemeleri gerekmektedir.)

Hangi İllerde Alım Yapılacak Öğrenmek İçin Tıklayınız.,

Adalet Bakanlığı Personel Alımları Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana da başvuru d bulunmak isteyen adaylar başvurularını 13 Aralık 2021- 27 Aralık 2021 tarihleri arasında yapacaklardır. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu işe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden e-Devlet şifresi ile yapacak olup duyuruda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan detayları için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.