Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Mütercim Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 5 sözleşmeli mütercim alımı yapacak. Son başvuru tarihi 18 Mayıs 2022
28 Nisan 2022 16:47 4/B İlanları
Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Mütercim Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 5 sözleşmeli mütercim alımı yapacak. 3 İngilizce, 1 Fransızca ve 1 Almanca dilinde mütercim alımı yapılacaktır. İşe alınacak olan adayların belirlenmesi sınav sonucuna göre gerçekleşecektir.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum olmamak.

3- Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

5- 18 yaşını tamamlamış olmak.

6- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması.

7- Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması.

8- Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak.

9- Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim lisans programları ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

10- Başvuru tarihinin son günü itibarıyla beş yıl içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavında (YDS) başvuru yapılan pozisyona ilişkin (A) düzeyinde puana veya başvuru tarihinin son günü itibarıyla iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği bakımından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olmak.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

1- Fotoğraflı detaylı özgeçmiş

2- Sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyan

3- Denklik gösterir belge

4- Yabancı dil bilgisi seviyesini gösteren belge

Belgelerin pdf ya da jpeg formatında yüklenmesi gerekmektedir. Yüklenen belgelerdeki yanlışlıklar ile eksik belgelerden adaylar sorumludur. Sisteme yüklenen belgelerin asıllarının ibraz edilmesi adaylardan istenebilecektir.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden e-Devlet şifresi ile yapacak olup, duyuruda belirtilen süre içinde şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Mütercim Maaşları Ne Kadardır?

6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 3 üncü maddesinde belirtilen brüt sözleşme ücret tavanı olan 11.488,07 TL'nin 1,9 katına kadar Bakanlık tarafından ödeme yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.