MEB En Az 3.788 TL Maaşla 6132 Fizyoterapist ve Destek Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı KPSS B grubu sıralaması esas alınarak,260 fizyoterapist ve 5.872 destek personel (aşçı ve aşçı yardımcısı) pozisyonunda 81 ilde alım yapacak. Başvurular 25.10.2021–05.11.2021 tarihleri arasında alınacaktır.
09 Ekim 2021 12:57 KPSS-B İlanları
MEB En Az 3.788 TL Maaşla 6132 Fizyoterapist ve Destek Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı KPSS B grubu sıralaması esas alınarak,260 fizyoterapist ve 5.872 destek personel (aşçı ve aşçı yardımcısı) pozisyonunda lisans, önlisans ve ortaöğretim düzeyinde 81 ilde alım yapacak.

İşte genel şartlar?

1) 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

3) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4) Sağlık Bakanlığından onay almış psikoteknik belgesi vermeye yetkili merkezlerce düzenlenmiş psikoteknik raporuna sahip olduğunu belgelendirmek.

5) Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

Sözleşmeli Fizyoterapist Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak.

Lisans düzeyinde; Aşçılık, Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Ön Lisans düzeyinde; Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Ortaöğretim düzeyinde; Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

Başvuru Tarihi ve Başvuru Şekli Nedir?

Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 25.10.2021–05.11.2021 tarihleri arasında yapacaktır. Adaylar başvurularını e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Adaylar başvurularını il-ilçe milli eğitim müdürlükleri onaylayacağından başvuruda bulunacakları il-ilçe milli eğitim müdürlüğünü seçeceklerdir. Başvuru sırasında adaylar e-Devlet üzerinden almak şartıyla mezuniyet belgesi veya geçici mezuniyet belgesi ve aşçılık pozisyonunda başvuru yapacak adaylar için aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belgeleri istenecektir.

Ücret Tablosu

mebucret.png

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.