Yarın öğretmen adayları için zor bir gün olacak!

ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek DErsleri Alan Sınavı da yapılacak ve saat 14:45'te başlayacak
02 Ekim 2022 07:30 Güncel Haberler
Yarın öğretmen adayları için zor bir gün olacak!

Yıl boyu çalışıp memur olabilmek için sınavlara girip çıktılar. Hatta ilk sınavları (soruların aynı olması sebebiyle) iptal de edilmişti. Ardından Genel Kültür ve Genel yetenek sınavlarına 18 Eylül'de girmişlerdi. Sonrasında ÖABT de 2 Ekim 2022'de yapılacak. Yani yarın yapılacak ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgi Testi) sınavının kaçta başlayacağı, kaç saat süreceği, kaç soru sorulacağı, % kaç etki ettiği konusunda kafa karışıklığı yaşanmaması için araştırma yaptık ve soruların cevaplarını tek haberde topladık.

KPSS ÖABT sınavı saat kaçta, kaç saat sürecek?

2 Ekim 2022 saat 10:15'te yapılacak ÖABT sınavı için tekrarlarını geç saatlere kadar sürdürmeye devam eden öğretmen adaylarını uzmanlar, uykusuz kalmamaları konusunda uyarıyor. Sınav yapılan okulların kapılarında bekleyen veliler ise, KPSS ÖABT sınavı kaç saat sürecek aramasını mutlaka yapacaklardır. 2022 KPSS ÖABT sınavı 2 saat (120 dakika) sürecek arkadaşlar. Bu da demek oluyor ki sınavın bitiş saati 12:15 diyebiliriz.

KPSS ÖABT sınavında kaç soru sorulacak?

KPSS Lisans ÖABT sınavında adaylara 75 soru sorulacak. Sınav giriş belgelerini almayanlar için ais.osym.gov.tr adresinden kendi kimlik bilgilerini girerek giriş yapıp alabileceklerini hatırlatalım.

ÖABT sınavı binaya giriş ne zaman son?

Diğer sınavlarda olduğu gibi ÖABT sınavı binaya giriş saati en son 10:00 olarak belirtilmiş durumda. Hatta bu uyarı, giriş belgesinde de yazmakta.

ÖABT sınavı yüzde kaç etkiliyor?

KPSS Genel Kültür - Genel Yetenek %30, Alan Bilgisi %20 ve son olarak en fazla etkiyi yapan ÖABT %50 etki edecek.

KPSS'ye girecek adaylara tavsiyeler

Elbette tavsiye değil biraz daha fazla zamana ihtiyacımız var diyebilirsiniz ama eğer bu yazımızı bir nedenden okuyorsanız, hatırlatma baabından nacizane (bildiğiniz) önemli şartları hatırlatmak isteriz.

Kimliğinizi unutmayın

Giriş belgenizi unutmayın
Sınava yanlız gidecekseniz ve üzerinizde metal vs. sınav salonuna alınmayacak şeyler varsa ya evde bırakın, bu mümkün değilse o zaman erken gidip emanete verin.
Sınava girmeden önce lavaboya uğrayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum