Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: 85 bin personel alımı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli bir haber ile karşımıza çıktı. Bakan Koca tarafından yapılan açıklama ile birlikte 85 bin sağlık personeli alımı için tarih belli oldu. Hangi pozisyonlarda alımların gerçekleştirileceği ve başvuru şartları da öğrenildi.
25 Eylül 2022 10:00 Güncel Haberler
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: 85 bin personel alımı ne zaman yapılacak?

85 bin sağlık personeli istihdam edilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca söz konusu alımların yapılacağı tarihi paylaştı! İşte detaylar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 85 bin kamu personel alımı yapılacağı müjdesi verildi. 85 Bin sağlık personeli alımı için beklenen tarih geldi.

İlk Etapta Kaç Kamu Personel Alımı Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından Yapılan açıklamada 85 bin kamu personel alımı için ilk etapta 32 bin poliklinik için ve tıbbi sekreterlik alımları gerçekleşecektir. 85 bin Sağlık personeli alımları bu yıl içerisinde tamamlanması beklenmektedir. Bakan Koca yapılacak olan atama konusunda hiç kimsenin şüphesi ve endişesi olmasın diyerek açıklama yaptı.

koc2.jpg

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama geldi. 85 bin sağlık personeli alımı için Bakan tarafından beklenen tarih geldi. 85 bin sağlık personeli alımı için tüm kadrolara başvurulması 2022 yılı içerisinde alınması ve gerekli ilan süreçlerine girileceği belirtilmiştir. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk etapta 32 bin personel kadrosu için önümüzdeki haftalarda ilanın yayınlanacağını belirtti.

Lise Lisans Ve Önlisans Mezunlarında Alım Yapılacak Mıdır?

İlk etapta 32 bin tıbbi sekreterlik alımında hemen hemen tamamında ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunları için adil bir kadro dağılımı yapılması istenmektedir. Milyonların beklediği 85 bin kamu personel alımı için bakanlık tarafından adil bir dağılımın mutlaka yapılması talep edilmektedir.

kocc.jpg

85 Bin Kamu Personel Alımı Ne Zaman Yapılacaktır?

Sağlık bakanlığı 85 bin personel alımını 1 yıl içerisinde tamamlanacağını belirtmiştir. 32 bin tıbbi sekreterlik alımı için de 3 ya da 4 hafta içerisinde ilanını yayınlanacağı haberini verdi. Bakan koca tarafından geçtiğim günlerde 85 bin sağlık personeli alımı yapılacağı bilgisi verildi. Yapılan açıklama sonrası milyonların gözü sağlık bakanlığının 85 bin personeli alımı için hangi kadrolardan yapılacağına çevrilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.