PAEM Komiser Yardımcılığı Sınav Tarihi Açıklandı! Komiser Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman?

PAEM tarafından komiser yardımcılığı sınav tarihi açıklandı. Detaylar haberimizde...
13 Mayıs 2022 18:17 Güncel Haberler
PAEM Komiser Yardımcılığı Sınav Tarihi Açıklandı! Komiser Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2022 yılı 1000 komiser yardımcısı alımı sınav tarihi açıklandı. Polis Akademisi tarafından yayınlanan duyuruya baktığımızda komiser yardımcısı alımı sınavı 26 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşecektir.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre:

Sınava girecek adayların yazılı sınav internet kayıt işlemlerinin alınması: 16 - 27 Mayıs 2022 Sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açılması: 20 - 24 Haziran 2022 Sınav: 26 Haziran 2022 Adayların sınav uygulamasına ve sınav sorularına yönelik itirazlarının alınması: 27-29.06.2022 Adayların sınav uygulamasına ve sınav sorularına dair itirazların ıslak imzalı çıktılarının mesai bitimine (17.30) kadar Üniversiteye ulaştırılması: 30.06.2022 Sınav sonuçları: 13 Temmuz 2022. Sınav sonuçlarına itiraz: 13- 18 Temmuz 2022. Adayların ıslak imzalı sınav sonuç itiraz (maddi hataya dair) çıktılarının mesai bitimine (17.30) kadar Üniversiteye ulaştırılması: 19.07.2022.

Polis Akademisi Başkanlığı Komiser Yardımcılığı Sınavı Hangi İllerde Gerçekleşecek?

Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon, Van illerinde sınav aynı anda tek oturum ile gerçekleşecektir.

PAEM Sınav Kuralları Nedir?

PAEM tarafından yayınlana kılavuza göre:

1- Sınav süresi 120 dakikadır.
2- Sınavın ilk 30 dakikası ve son 5 dakikası içerisinde, sınavınızı tamamlasanız bile salondan çıkamazsınız. Herhangi bir nedenle salondan çıktığınız takdirde, tekrar sınava devam etmenize izin verilmeyecektir.
3- Yanlış cevaplarınız dikkate alınmayacaktır. Bu nedenle kitapçıktaki tüm sorular için size doğru gelen seçeneği işaretleyerek cevapsız soru bırakmamanız yararınıza olacaktır.
4- Sınavda hesap makinesi kullanılması yasaktır.
5- Soruları cevaplarken güncel mevzuatı dikkate alınız.
6- Sınav binasında bulunduğunuz süre boyunca gerekli tedbirleri almanız (emniyet mandalını kapatmak vb.) kaydıyla, sınava resmi silahınız ile katılabilirsiniz. Bu silahın neden olabileceği olası kazalar ve bunların sonuçları hususunda tüm sorumluluk kendinize aittir.
7- Sınava girmek için gerekli belgelerinizin tümünü sınav başlamadan önce sıranızın üzerine bırakınız.
8- Sınav süresince diğer adaylarla ve görevlilerle konuşmak, soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de adaylarla yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Gerekli durumlarda görevliler yerinizi değiştirebilir.
9- Size verilen cevap kâğıdının üzerindeki T.C. Kimlik No, adı, soyadı, bilgilerini kontrol ediniz, ilgili alanları eksiksiz doldurarak imzalayınız. Bu bilgiler size ait değilse, kâğıt üzerinde hiçbir işlem yapmadan görevlileri uyararak size ait cevap kâğıdını isteyiniz. Başkasına ait cevap kâğıdı kullanan adayların sınavları geçersiz sayılır.
10- Cevap kâğıdı üzerine test grubunu (kitapçık türünü) kodlamayan veya birden fazla grubu kodlayanların sınavları geçersiz sayılır.
11- Cevap kâğıdınıza yazacağınız her türlü yazı ve yapacağınız işaretlemeler için koyu yazan siyah kurşun kalem kullanmalısınız. Farklı bir kalem (tükenmez, mürekkepli, renkli vb.) kullananların sınavları geçersiz sayılır.

PAEM KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.