Okullar Ne Zaman Açılacak? Ara Tatil Ne Zaman Bitiyor? Ara Tatilden Sonra Dersler Yüz Yüze Devam Edecek Mi?

Yaklaşık olarak 1 buçuk yıl süren online eğitimden sonra öğretmen ve öğrenciler ve öğrenciler yüz yüze eğitime başladılar. 12 Kasım 2021 tarihi itibariyle de ara tatile girdiler. Ara tatil ne zaman bitiyor? Okullar yüz yüze devam edecek mi? Haberimizin detayında...
19 Kasım 2021 10:30 Güncel Haberler
Okullar Ne Zaman Açılacak? Ara Tatil Ne Zaman Bitiyor? Ara Tatilden Sonra Dersler Yüz Yüze Devam Edecek Mi?

Yaklaşık olarak 1 buçuk yıl süren online eğitimden sonra öğretmen ve öğrenciler 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle yüz yüze eğitime başladılar. Yüz yüze eğitime ara tatil nedeniyle 12 Kasım 2021 tarihiyle ara tatile girdiler. Geri dönüş zile anasınıfı, ortaöğretim ve ortaokullar için 21 Kasım 2021 tarihinde çalacak.

2021-2022 eğitim öğretim döneminin ara tatilinde öğretmenlere, mesleki gelişim eğitimi uzaktan verilecek. Öğretmenler bu tarihler arasında okullara gelmeyecekler ve idari izinli sayılacaklar.

Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer öğrencilere ara tatil mesajı yayınladı: Özer, "Bildiğiniz gibi 1,5 yılı aşkın uzun bir aradan sonra 6 Eylül'de sınıflarımızda buluştuk. Geride bıraktığımız bu 2 aylık süreçte hepinizin üstün gayret ve dikkatiyle yüz yüze eğitime ülkemiz genelinde büyük bir özenle devam etmeyi başardık. Bu başarıda şüphesiz, Covid-19 salgınına karşı sizlerin, velilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul yöneticilerimizin aldığı olağanüstü tedbirlerin; aşılanma konusunda gösterilen fevkalade hassasiyetin büyük katkısı var. Her türlü desteğiyle yüz yüze eğitim kararımızı sürdürmemize katkı sunan herkese ve bu süreçte eğitimin kahramanları olan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

ogrenci.jpg

Bakan Özer: Tatilde maske, mesafe ve temizlik kurallarına göstereceğiniz hassasiyet yüz yüze eğitime sağlıkla devam edebilmemizi doğrudan etkileyecektir. Biliyoruz ki ara tatilin sonunda, yeni bilgiler ve tecrübeler edinmiş olarak sizlerle okullarımızda buluşacak ve yarınlarımız için çok büyük önem arz eden yüz yüze eğitime yine ortak çabalarımızla devam edeceğiz" diye konuştu.

Ara tatilden sonra okullar yüz yüze mi devam edecek?

Milli Eğitim tarafınca yapılan resmi bir açıklama yoktur. Şuan itibariyle öğrenciler ve öğretmenler için 21 Kasım 2021 tarihinde yüz yüze eğitim kaldığı yerden devam edecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.