Muvazzaf Astsubay Adayı Alım Sonuçları Açıklandı

Muvazzaf astsubay adayı alım sonuçları açıklandı. Muvazzaf astsubay alımları sınav sonucu nasıl öğrenilecek? Detaylar haberimizde...
23 Mayıs 2022 17:33 Güncel Haberler
Muvazzaf Astsubay Adayı Alım Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı;

2021 Yılı Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini Sınıflandırma sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Sonuçları Öğrenmek için Tıklayınız.

TSK Muvazzaf Subay Başvuru Şartları Nelerdir?

1) 01 Ocak 2021 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; ön lisans düzeyinde mezunlar için 25 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1996 ve daha sonraki doğumlular), lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmayanlar (01 Ocak 1994 ve daha sonraki doğumlular).

2) Bando sınıfına müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak, bu adaylardan Bakanlık tarafından yapılacak Genel Kültür Sınavından en az 50 puan alanlar değerlendirmeye alınacaktır.

3) Türk vatandaşı olmak.

4) Hakkında yedek astsubay olamaz kararı bulunmamak.

5) Devlet memurluğundan veya kamu görevinden herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

6) Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevî şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyetiyle bağdaşmayacak fiil ve hareketlerde bulunmamış olmak.

7) 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 Ön Lisans puanı en az 60 olanlar veya 2020 ve 2021 KPSS P3 Lisans Puanı en az 60 olanlar, (her iki yılda da sınava katılmış olanların en yüksek KPSS P3 puanı dikkate alınacak, lisans mezunlarının KPSS P93 puanları astsubay temininde geçerli olmayacak, 2019 yılı ve öncesi KPSS puanları kabul edilmeyecektir.)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.