Meslek Liseleri Gelir Rekoru Kırarak Ekonomiye Can Vermeye Çalışıyor

Meslek Liselerin de 2021 yılının ilk on ayında elde edilen gelir, 2020 yılının aynı döneminde elde edilen gelir miktarını aştı. İşte detaylar...
16 Kasım 2021 16:42 Güncel Haberler
Meslek Liseleri Gelir Rekoru Kırarak Ekonomiye Can Vermeye Çalışıyor

Meslek liseleri üretimleriyle ekonomiye can veriyor. 2021 yılının ilk on ayında üretimden elde edilen gelir, 2020 yılının aynı dönemine göre %61 artarak 540 milyon liraya ulaştı. 2021 yılı sonunda daha büyük bir oranda başarı beklediklerini belirten Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ''2021 yılında ilk on ayda elde edilen gelir 2020 yılında elde edilen geliri aştı." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: "Bu kapsamda attığımız adımlardan bir tanesi de döner sermaye kapsamında meslek liselerinde yapılan üretim kapasitesini artırmak. 2021 yılının ilk on ayında 2020 yılının aynı dönemine göre üretimden elde edilen geliri %61 artırarak 540 milyon liraya ulaştık. İlk on ayda elde edilen gelir 2020 yılında elde edilen geliri aştı. 2021 yılı sonunda daha büyük oranda artış yapmayı hedefliyoruz." dedi.

İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Birinci Oldu!

Okullar bazında yapılan üretim sıralamasında 10 milyon 945 bin liralık üretimle İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci olurken Gaziantep Şahinbey Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10 milyon 237 bin liralık üretimle ikinci, Şanlıurfa Karaköprü GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9 milyon 407 bin liralık üretimle üçüncü oldular.

Bakan Özer: ''Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne, tüm il müdürlerine, okul yöneticilerine öğretmen ve öğrencilere teşekkür ediyorum.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.