MEB Açıkladı! 6 ve 10. Sınıflara Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılacak: Destekleme ve Yetiştirme Kursları Nedir?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı: ''15-19 Kasım tarihleri arasındaki 1 haftalık tatilden sonra "6 ve 10. sınıflar içinde destekleme kurslarını açacağız." Destekleme Kursları Nedir? Destekleme Kurslarına Nasıl Başvuru Yapılır?
04 Kasım 2021 09:30 Güncel Haberler
MEB Açıkladı! 6 ve 10. Sınıflara Destekleme ve Yetiştirme Kursları Açılacak: Destekleme ve Yetiştirme Kursları Nedir?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gazeteci Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Bakan Özer: ''Önümüzdeki hafta 15-19 Kasım tarihleri arasında bir haftalık tarih vereceğiz. Hem birinci dönemde birer hafta ara tatiller var. Burada müjde şu, tatilden sonra 6 ve 10. sınıflar içinde destekleme kurslarını açacağız.'' ifadelerini kullandı.

Mahmut Özer: ''Önceliğimiz yüz yüze eğitimde kararlı bir şekilde durmaktı. Bugünden geriye baktığımız zaman konuşmak kolay. Okulların açık kaldığın kamuoyuna göstermemiz gerekiyordu, gösterdik. Kamuoyu ikna oldu, paydaşlar ikna oldu. Velilerin ortaya konan sisteme güvendiği ve öğrencilerin okula geldiği gösteriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tüm süreçleri Sağlık Bakanlığı ile koordineli şekilde devam ettiriyor. İlave destek programları da geliştirdik İlkokuldan 12. sınıfa kadar öğrencilerimizin önceki kayıpları ile ilgili bir tekrar yapıldı tüm sınıf seviyelerinde tüm dersler ile ilgili. Daha sonra bizim akşamları destekleme uygulamamız var. 8 ve 12. sınıfların destekleme uygulamasını devreye aldık. Daha sonra 7 ve 11'i devreye soktuk. Geçen hafta kazanım değerlendirme uygulaması yaptık.'' şeklinde konuştu.

MEB Destekleme Kursları Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan kurslar, öğrenciler için tamamen ücretsizdir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel öğretim kurslarında istekli öğrencilere ortaöğretim bitimine kadar verilen kurstur. Devlet okullarında ki öğrenciler için ekstra nitelik ve eğitim anlamına gelmektedir. Mezun olan öğrencilere de destekleme ve yetiştirme kursları Halk Eğitimler tarafından açılmaktadır.

MEB Destekleme Kurslarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Destekleme ve yetiştirme kursların başvuru yapmak isteyen öğrenciler, e-Devlet üzerinden e-Kurs hizmetinden başvuru yapabilirler. Ayrıca e-Kurs hizmetinin kendilerine oluşturduğu şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilirler. Başvurular henüz başlamamıştır, MEB tarafından yapılacak olan resmi açıklamaya göre başvuru tarihleri belli olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum