Lenovo Dizüstü Bilgisayarlarda Olan Ekran Sorunlarını Çözüyor!

Tech World 2022 konferansında Lenovo, en yeni cihazlarını tanıttı. Genişleyen ekrana sahip dizüstü bilgisayar, en büyük ilgiyi çeken teknoloji parçasıydı.
19 Ekim 2022 23:50 Güncel Haberler
Lenovo Dizüstü Bilgisayarlarda Olan Ekran Sorunlarını Çözüyor!

Lenovo, Tech World 2022 sergisinin başlangıcına denk gelen bir videoda en yeni yeniliklerini açıkladı. Şirketin yuvarlanabilir OLED ekran teknolojisi ve bu teknolojiden tam anlamıyla yararlanarak genişleyen ekrana sahip dizüstü bilgisayar prototipi büyük ilgi gördü.

Genişleyen Ekran

Daha önce dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarların yapabildiklerine yakın hiçbir şey yapamazdı. Bu nedenle taşınabilir olmaları dışında pek kullanışlı değillerdi. Günümüzde dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarların yapabildiği hemen hemen tüm görevleri gerçekleştirebilmektedir. Şu anda, dizüstü bilgisayar sürümlerinin tek dezavantajı, küçük ekranları. Dev ekranlara sahip dizüstü bilgisayarlar olsa da bu cihazların pratikliği de bir endişe kaynağı. Tanıtılan Lenovo prototipinin bu sorunu çözmesi amaçlanıyor gibi görünüyor.

Lenovo, ThinkPad X1 Fold ile daha önce katlanabilir bir dizüstü bilgisayara doğru ilk adımı atmıştı. Artık bu prototipe sahip olduğumuza göre, çok daha pratik ekrana sahip bir dizüstü bilgisayarımız var. Başlangıçta tipik bir dizüstü bilgisayar gibi görünen bu makine, aslında büyüyen ekranı sayesinde çok daha büyük bir çalışma alanı sunuyor. Bilgisayar ekranı, paylaşılan videoda hareket ettikçe kademeli olarak iki katına çıkıyor. Lenovo, OLED ekranı dönen bir mekanizma ile birleştirerek gerçekten mükemmel bir iş çıkarmış gibi görünüyor. Doğal olarak, prototiple ilgili bazı sorunlar var. Bu bükme ekranıyla ilgili ilk endişe alanı dayanıklılığıdır, ancak sahip olduğumuz bir diğer endişe, kayar mekanizmanın katkıda bulunacağı ek ağırlıktır. Akıllara gelen bir diğer konu ise ekran büyütüldüğünde bilgisayarın dengeleme sorunları yaşayabilmesi.

Yine de Lenovo, bu teknolojiyi dizüstü bilgisayar tasarımlarında yeni bir çağı başlatmak için kullanabilir. Ancak bu prototipin gerçek olup olmayacağı hala belirsiz. Gelecekteki Lenovo dizüstü bilgisayar modelleri, OLED teknolojisinin gelişmesi sayesinde benzer ekranlara sahip olabilir. Teknoloji açısından, Lenovo'nun dizüstü bilgisayar fikri şüphesiz umut verici.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 Öğrenciler Arasında Çok Popüler

Lenovo IdeaPad Gaming 3, aynı anda çalışmak ve oyun oynamak isteyenler için en iyi seçimdir. Gençler ve öğrenciler genellikle taşınabilirlik, kullanılabilirlik ve tercihen hafif olmaları nedeniyle dizüstü bilgisayarları tercih ederler. Öğrenciler, güçlü, sağlam, ihtiyaç duydukları teknolojiye sahip, daha uzun pil ömrüne sahip ve hem okul çalışmaları hem de kişisel amaçlar için kullanılabilecek bilgisayarlara ihtiyaç duyarlar.

Günümüz okulları ayrıca öğrencilere akademik çalışmalarında yardımcı olmak, bilgiye erişimlerini hızlandırmak ve yazılım ve kodlama meraklıları olarak büyüme umutlarını genişletmek için sağlam dizüstü bilgisayarlara ihtiyaç duyuyor. Ayrıca geçmişten günümüze ama özellikle pandemi sırasında ve sonrasında gençlerin bilgisayar oyunlarına ve dolayısıyla oyun bilgisayarlarına çok daha yoğun ilgi gösterdiği görülmüştür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.