KYK Yemek Yardımı ve Ücretleri Ne Kadardır? 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında Öğrencilere Yapılan Yemek Yardımları...

KYK yemek fiyatları nedir? Öğrenciye aylık ne kadar yemek yardımı yapılmaktadır? Kahvaltı ve akşam yemeklerinin fiyatları nedir? Kahvaltı ve akşam yemeği hangi saat aralıklarında verilmektedir? Haberimizin detayında...
21 Kasım 2021 15:40 Güncel Haberler
KYK Yemek Yardımı ve Ücretleri Ne Kadardır? 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında Öğrencilere Yapılan Yemek Yardımları...

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), tarafında yurtlarda barınma hizmetinden yararlanan öğrenciler için sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yemek çıkmaktadır. KYK yurtlarında öğle yemeği çıkmamaktadır. KYK yurtlarında barınan öğrenciler öğle yemeklerini okulun yemekhanesinde veya dışarıdan yemek söyleyerek yiyebilirler.

Kahvaltı için günlü her öğrenciye 5 TL yemek yardımı yapılmaktadır. Akşam yemeği için yine günlük her öğrenciye 11 TL yemek yardımı yapılmaktadır. Öğrenciye günlük toplam 11 TL yardım yapılırken, aylık 480 TL'ye tekabül etmektedir. Örneğin: öğrencinin sabah kahvaltısında kahvaltı da yemek istedikleri 7 TL tuttu. % TL devlet tarafından yemek yardımı olarak karşılanırken kalan 2 TL'yi öğrenci ödemek sorundadır. Aynı şekilde öğrencinin akşam yemeğinde yemek istedikleri 15 TL tuttu. Öğrenciye devlet tarafından 11 TL yemek yardımı yapılır, kalan 4 TL'yi öğrenci cebinden ödemek zorundadır.

Kahvaltı yardımı hafta içi 06.30-12.00, hafta sonları ise 06.30-12.30; akşam yemeği yardımı ise 16.00-22.30 saatleri arasında geçerlidir. Öğrenciler belirtilen süreler dışında yurt yemekhanesinde yemek yiyemez ve yemek yardımından yararlanamaz.

KYK Kahvaltılık Ürünlerin Fiyatları

kyk1.pngkyk2.png

KYK Akşam Yemeklerinin Fiyatları

kyk3.pngkyk4.pngkyk5.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.