İŞKUR'da İstihdam Genişletiliyor

İŞKUR istihdamı artırmaya ve işten çıkarmaları zorlaştırmaya yönelik adımlar atıyor. Detaylar haberimizde...
20 Kasım 2021 09:52 Güncel Haberler
İŞKUR'da İstihdam Genişletiliyor

İŞKUR istihdamı artırmaya ve işten çıkarmaları zorlaştırmaya yönelik adımlar atıyor. İşbaşı Eğitim Programı çerçevesinde 3, 6 ve 9 aylık şeklindeki mecburi çalışma süreleri iki katına çıkarıldı. Artık işveren, işçiyi, 3 aylık talep etmişse 6 ay, 6 aylık talep etmişse 12 ay ve 9 aylık talep etmişse 18 ay çalıştırmak zorunda. Böylelikle, işten çıkarmaların zorlaştırılması hedefleniyor.

İŞKUR Genel Müdür Vekili Oğuz Kağan Güldoğan: "İşverenler talep ettikleri elemanların en az yüzde 50'siyle devam etmek zorunda. Mecburi çalıştırma sürelerinde uygulama değişikliğine gittik. Daha bir haftalık bir uygulama. Bundan sonra işten çıkarmalar daha zor olacak" ifadelerini kullandı.

KADIN İSTİHDAMI ARTACAK

İŞKUR Genel Müdür Vekili Oğuz Kağan Güldoğan: "2022 yılında daha etkin bir İŞKUR'u sahada göreceğiz. Yeni faaliyetleri göreceğiz, çalışmalarımız var. İŞKUR olarak yerelde bire bir sahada olacağız. Genel uygulamalardan daha çok bireysel, yani iller ve bölgeler bazında çalışmalara başlayacağız ve kadın istihdamını artıracağız" diye konuştu.

İŞKUR İşbaşı Programı Nedir?

İŞKUR'a kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlara verilen isimdir.

İşbaşı Programı Hakkında Ayrıntılı Bilgi için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.