Herkesin koştuğu kişilik testi! Resimdeki fotoğrafçıyı bulabilecek misiniz?

Sosyal medya platformları o kişilik testi ile adeta yıkılıyor! Herkesin koştuğu o testi yalnızca çok iyi bir göze sahip olan insanlar çözebiliyor. Peki ya siz bu resimde saklanan fotoğrafçıyı bulabilecek misiniz? Hazırsanız hemen teste geçelim!
03 Kasım 2022 18:30 Güncel Haberler
Herkesin koştuğu kişilik testi! Resimdeki fotoğrafçıyı bulabilecek misiniz?

Resimde gizlenen fotoğrafçıyı görebiliyor musunuz? Bu optik illüzyon testi herkesin ilgisini üzerinde topladı.

Bu eğlenceli optik illüzyon resmi, görüşünüzün ne kadar keskin olduğunu test etmek için bir zeka oyunu olarak paylaşıldı. Bulmaca, izleyicileri vadinin içindeki fotoğrafçıyı bulmaya zorluyor. Bu optik illüzyonda, üzerinde güzel bir gökyüzü olan yemyeşil bir vadi göreceksiniz. Ancak, bir fotoğrafçı vadinin içinde bir yerde saklanıyor ve bu optik illüzyon görüntüsünde resme çekiyor. Bu optik illüzyon görüntüsü, IQ'nuzu test etmenin başka bir eğlenceli yoludur. Ancak, gerçek bir IQ testi yapmak, IQ seviyenizi bilmenin iyi bir yoludur.

RESİMDE GİZLENEN FOTOĞRAFÇIYI VADİNİN İÇİNDE GÖREBİLİYOR MUSUNUZ?

Çevremizde birçok çeşit optik illüzyon olduğunu biliyor muydunuz? Bu yanılsamalar çoğunlukla fizyolojik, fiziksel ve bilişsel yanılsamalar altında sınıflandırılır. Tanım gereği, optik bir yanılsama, bir nesnenin veya insanların derinden büyüleyici, akıllara durgunluk veren ve şekil değiştiren bir görüntüsü veya şeyleri algılama şeklimize meydan okuyan bir çizimdir. Bununla birlikte, bu optik yanılsamalar, beyninizin olayları nasıl algıladığına biraz ışık tuttukları için aynı zamanda psikanalizin bir parçasıdır. Açıkçası, normal bir insan beyni, farklı açılardan farklı algılar oluşturan şeyleri veya görüntüleri farklı şekilde görebilir. Böyle akıllıca bir örnek, bir fotoğrafçının vadide bir yerde saklandığı ve resimlere tıkladığı bir görüntüde görülebilir.

op2.jpg

5 SANİYEDE FOTOĞRAFÇIYI GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bu optik illüzyon görüntüsüne yakından bakın ve yeşil kıyafeti nedeniyle arka plana karışan fotoğrafçıyı tespit etmeye çalışın. Fotoğrafta takılıp kaldıysanız ve fotoğrafçıyı bulamıyorsanız, fotoğrafın içinde onu vurguladık.

Resimdeki fotoğrafçıyı bulmak oldukça zor olduğu için görüntü binlerce yetişkinin kafasını karıştırdı. Birçok araştırma ve çalışma, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olduğunuzu göstermiştir.

op3.jpg

OPTİK İLLÜZYON BULMACASI CEVABI

Fotoğrafçı vadinin sol üst tarafında. Resmi genişletirseniz, vadi resimlerine tıklayan fotoğrafçıyı görebileceksiniz. Bu zekice resimde sadece kartal gözlü izleyicilerin gizli Fotoğrafçıyı 5 saniye içinde görebileceği iddia edildi.

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair her zaman büyüleyici bir fikir verir. Belirli renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Söyleyin bize, vadinin içinde gizlenmiş fotoğrafçıyı bulabildiniz mi?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.