Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan Asgari Ücret Açıklaması! Asgari Ücrete Ne Kadar Zam Geldi...

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan, Türkiye'nin 2023 Vizyonu Zirvesi'nde asgari ücret açıklaması yaptı. Haberimizin detayında...
04 Kasım 2021 21:28 Güncel Haberler
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan Asgari Ücret Açıklaması! Asgari Ücrete Ne Kadar Zam Geldi...

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan, Türkiye'nin 2023 Vizyonu Zirvesi'nde asgari ücret açıklaması yaptı. Bakan Elvan ''Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz." dedi.

Bakan Lütfü Elvan: ''2021'i %9'un üzerinde bir büyümeyle kapatmayı öngörüyoruz. Muhtemelen çift haneli bir rakamla da kapatabileceğimizi düşünüyoruz. Yılın ikinci yarısına ilişkin öncü göstergeler, ılımlı bir yurt içi talebe ve güçlü bir ihracata işaret ediyor. Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan biri vatandaşımızın enflasyona ezdirilmemesi. Asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Şu anda ısınma amaçlı olarak yurt dışından yüz birime mal ettiğimiz doğal gazı dörtte biri fiyatına yani 25 birime vatandaşlarımıza satıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Vatandaşlarımızı Enflasyona Ezdirmeyeceğiz

Bakan Elvan: ''Cumhurbaşkanımızın en hassas olduğu hususlardan birisi, vatandaşlarımızın enflasyona ezdirilmemesidir. İlgili bakanlıklarımızla güçlü bir iş birliği içinde çalışıyoruz, asgari ücret başta olmak üzere bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğiz." dedi.

Enflasyon Oranı Kadar ZAM

Yıllık enflasyon ekim ayında yüzde 19,89'a çıktı. Bu durumda bugün net 2.825,90 TL olan asgari ücrete 565 lira zam yapılacak ve 2022 yılında ödenecek asgari ücret maaşı 3.390 lira seviyesine çıkacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.