e-Devlet Üzerinden Hastane Randevusunda Yeni Dönem... Neyim Var?

Hastanelerde yeni döneme geçiliyor. Neyim Var? uygulaması ile doğru doktora doğru zamanda ulaşabileceksiniz. İşte detaylar...
23 Ekim 2021 13:28 Güncel Haberler
e-Devlet Üzerinden Hastane Randevusunda Yeni Dönem... Neyim Var?

Sağlık Bakanlığı'nın Neyim Var? uygulaması ile sağlık şikayetlerinizi değerlendirerek, şikayetler doğrusunda doğru polikliniğe yönlendirme dönemi başladı. Neyim Var? uygulaması ile hastalıklara erken teşhis konulacak.

Sağlık Bakan Yardımcısı DR. Şuayip Birinci: 'The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı'nın açılış konuşmasında, hastaları muayene için doğru uzmanlık dalına ve hekime yönlendiren "Neyim Var?" adlı uygulaması sayesinde, hastaların doğru hekime daha hızlı ulaşıldığını' belirtti.

Bakan Birinci: 'Geçen hafta açtığımız bu uygulamaya 2 milyon giriş oldu. Uygulama kullanıcılara anlayabileceği tıbbi soruları soruyor. Sonra da branş önerisinde bulunuyor. Sistemde hekimin hastayı muayene ettiği zaman, verilen cevaplar da görülüyor. Bundan sonraki süreçte, bu geri bildirimlerle tedavi süreçlerini daha etkin planlamayı hedefliyoruz. Sistem hekimlere de yardımcı olacak. Neyim Var? sistemi, hekimin tanıya ne kadar hızlı ulaştığını ölçecek ve o kişiye makale önermeye başlayacak. Böylece hekimin sürekli öğrenme kapasitesini geliştirip, ona yardım edeceğiz ve sağlık profesyonellerinin elini rahatlatacağız' ifadelerini kullandı.

NEYİM VAR UYGULAMASINA NASIL GİRİŞ YAPILACAK?

Neyim Var sistemine giriş, e-Nabız veya e-Devlet üzerinden kimlik doğrulama ile yapılacak. Sisteme giriş yapmak için bağlantıya tıklayarak, sistemin 'giriş' sayfasında bulunan e-Devlet ve e-Nabız düğmelerine tıklayarak giriş yapılabilir. "Neyim Var Ayrıntılı Onam Formu" sayfasına yönlendirileceksiniz.

neyimvar.png

NEYİM VAR UYGULAMASI NEDİR?

Yapay zeka desteği ile vatandaşların şikayetlerine göre tanı tahminlerinde bulunarak doğru polikliniğe yönlendirilmesini amaçlayan web ve mobil tabanlı bir uygulamadır. Bunun yanı sıra e-Nabız' dan alınan geçmiş sağlık verilerinizi kullanarak, önerilen poliklinikler ve tanı tahminleri randevu alınan doktorla paylaşacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.