Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamuya 20 Memur Alımı 10-21 Ocak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 20 uzman yardımcısı alımı yapacak? Başvurular ne zaman? Başvuru şartları nelerdir? Haberimizin detayında...
15 Aralık 2021 10:22 Güncel Haberler
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamuya 20 Memur Alımı 10-21 Ocak

Yeni yılın kamu iş ilanlar bakanlıklardan tarafından yayınlanmaya devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Ankara ilinde istihdam sağlanmak üzere kamuya 20 uzman yardımcısı pozisyonunda personel alımı yapacaktır. Adaylar KPSS puanına göre başvuru yapacak ve sözlü sınav sonucuna göre işe alınacaktır.

Alım Yapılacak Bölümler

KPSS P94 puan baz alınarak 3 Hukuk Fakültesi mezunu, KPSS p29 puanı baz alınarak 3 Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümlerinden herhangi birinden mezun, KPSS P1 puanı baz alınarak 3 Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun, KPSS P! puanı baz alınarak 2 Jeoloji Mühendisliği bölümü mezunu, KPSS P1 puanı baz alınarak 2 Çevre Mühendisliği bölümü mezunu, KPSS P1 puanı baz alınarak 2 Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun, KPSS P1 puanı baz alınarak 2 Makine Mühendisliği bölümü mezunu, KPSS P1 puanı baz alınarak 1 Maden Mühendisliği bölümü mezunu, KPSS P1 puanı baz alınarak 1 Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu ve KPSS P34 puanı baz alınarak 1 Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun olan adayların işe alımları gerçekleşecek. Her kadroya sözlü sınav için 4 katı kadar aday çağırılacaktır.

Sınav Başvuru Şartları

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) KPSS 2020 ve KPSS 2021 sınavlarından yukarıda belirtilen puan türlerinde en az 70 almış olmak.

3) Başvuru yapılacak meslek grubundan son başvuru tarihi itibariyle mezun olmuş olmak.

4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

5) 01.01.2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Sınav Başvurusu Yeri, Şekli ve Zamanı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı uzman yardımcılığı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 10.01.2021-21.01.2021 tarihleri arasında yapacaklardır. Başvurular e-Devlet üzerinden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleşecektir. Başvuru yapmak için tıklayınız. Başvurular sadece elektronik ortamda alınacak olup, posta, e-posta vb. türlerde yapılan başvurular Bakanlık tarafından kesinlikle kabul edilmeyecektir. Başvurular sonuçlandıktan sonra giriş sınavı 1.03.2022 – 01.04.2022 tarihleri arasında Nasuh Akar Mahallesi Türk Ocağı Caddesi No:2 Bahçelievler/Çankaya/ANKARA adresinde yer alan Bakanlık merkez binası 9. Kat A Blok Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.